van böuwprojekten in interimmaatregel- en D.A.C.W.- verband, - kontakten met andere initiatieven op dit terrein. Daarnaast ontvangen wij regelmatig verzoeken om mondelinge en (of) schriftelijke informatie over de achtergronden en werkzaamheden van STUW. Naast vele andere kunnen daarbij genoemd worden: - C.D.A.-fraktie Provinciale Staten; - de provinciale Commissie Maatschappelijke Zorg, Sociale Zaken, Volksgezondheid, - Regionale Omroep Zuid - Landelijke Commissie Oriënteringsdagen voor welzijns- A, v/erkers; - Vrouwendispuut Venlo - Stichting Sociaal-Cultureel Opbouwwerk Tilburg; - Centrum voor jongeren Oisterwijk; - Regionale Raad voor de Arbeidsmarkt. AKTIVITEITEN A.Sociaal-Kulturele aktiviteitem: de stuurgroep heeft van af oktober enkele"open-blok"-programma's opgezet en uit gevoerd, waarbij de inbreng en interesse van de deelnemers bepalend is voor hetprogramma. Zo zijn er b.v. "Open-Blokken" met als thema werkloosheid, oudheidkunde en sexualiteit. Ook kan men hobbycursussen volgen zoals: Motortechniek, handvaardigheid en stofbewerken. Het aantal deelnemers bedraagt 80. B.Bouwprojecten: in het kader van de interimmaatregel be strijding jeugdwerkloosheid werd bij wijze van experiment de verbouwing van oude school tot jongerensoos in Leunen uitgevoerd door een viertal jeugdige werkloze bouwvakkers, begeleid door een werkloze opzichter. Vanuit een samenwerkingsverband tussen STUW, Gemeente Ven- ray en GAB kwam dit als positief ervaren projekt tot stand dat gekontinueerd zal worden in een nieuwe verbouwing te Heide C.Het geven van ACHTERGRONDINFORMATIE over werkloosheid en aktiviteiten van STUW. Vaak ontvangen wij verzoeken daartoe, soms nemen we zelf het initiatiefvooral wanneer het er om gaat een mentaliteitsverandering t.a.v. de werkloze bevorderen. 6 t

Oostrum's Weekblad | 1976 | | pagina 6