Als belangrijkste' problemen noemden de jongeren: Weinig geld, verveling, onenigheid thuis, het gevoel niet meer nodig te zijn en weinig kontakt. Voorts bleek er een grote behoefte te bestaan aan sociaal-kulturele aktiviteiten en andere mogelijkheden tot opvang en tijdverdrijf,, KONTAKT MET JONGEREN» Naast de enquête heeft de stuurgroep ook andere kon takten aangeknoopt met jongeren of groepen jongeren, welke deel uitmaken van jongerensociëteiten, aktie- groepen e.d. Dit met de bedoeling hen te informeren, te aktiveren en in te schakelen bij de diverse plannen ANDERE KONTAKTEN. Met als uitgangspunt de eerder genoemde nota zijn er gesprekken op gang gebracht met: - gemeenteraden in Noord Limburg, - de kolleges van burgemeester en wethouders, - advieskommissies gemeente, - dorpsraden, rayoncommissies, - het onderwijs en in het bijzonder de schooldekanen, - pastores, - G- A .K - vakbonden en standsorganisaties, - verenigingen en partikulieren, dit alles teneinde de publieke mening te mobiliseren en een zodanig klimaat te scheppen dat optimale mede werking mogelijk wordt. Verdere kontakten zijn er geweest met: - Ir. de Jong (D.A.C.W.) over mogelijkheden betreffende de D.A.C.W.-subsidies voor sociaal-culturele bouw- projekten, - minister Boersma over de totale problematiek t.a.v. de Jeugdwerkloosheid alsmede de aanpak en uitvoering van de jeugdwerkloosheidsprojekten - R.C.O.W.-commissie over toepassingsmogelijkheden in het kader van Interim-Jeugswerkloosheidsregeling - de intergemeentelijke W.W.V.-kommissie over mogelijk heden en financiering van sociaal-kulturele aktivi teiten, - het intergemeentelijk overleg jeugd- en sportzaken m.n. over de mogelijkheden en prioriteitenstelling - 5 -

Oostrum's Weekblad | 1976 | | pagina 5