Men dacht dat de katechese op de pedagogische akademie te wensen overliet, ivaardoor nieuwe onderwijskrachten vaak onbe slagen ten ijs komen. Als v/eet, wat er op school aan godsdienstonderwijs geboden wordt ZOU ER DAN THUIS OP INHAKEN Men was het er unaniem over eens dat er meer wisselwerking moet komen tussen ouders en school. De ouders waren wel bereid op de geboden stof in te haken, maar ze hoorden zo weinig van-de kinderen wat er gedaan werd. Dhr. Pastoor zei dat hij de kinderen van de 5e en 6e klas wel een stencil meegaf over de stof. Vanuit de ouders werd vraag 1 teruggespeeld naar Dhr.Pastoor. Antwoord van dhr. Pastoor: Hij wil natuurlijk godsdienstonderwijs geven, maar de tijden zijn veranderd De bijbelse verhalen worden niet letterlijk bekeken, maar men zoekt de bedoeling van de schrijver. Geloven is niet alleen aannemen, maar ook doen. De goedheid uitbeelden van je eigen leven. Godsdienstonderwijs op school moeten we niet overschatten. Belangrijk is opvoeding thuis. Na deze gedachtenwisseling werd de avond afgesloten met de volgende vraag- Hoe hebt U deze avond ervaren De ouders vonden dat we het hier niet bij .moesten laten, men wilde graag nog eens van gedachten wissellen over dit thema. Iedereen vond het een geslaagde avond. L. V. B. Ook dit jaar wordt U weer uitgenodigd tot het deelnemen aan een excursie en wel naar de ''Diamant industrie" in Cuyck, op dinsdag 8 april. Het programma zal zijn: 13.00 uur vertrek, kerk Oostrum per bus. Verdere opstapplaatsen zijn bij KoenderenhofBroeren en Burggraaf o Wilt IJ SoVop® tijdig aanwezig zijn» l4c00 uur aankomst, waarna rondleiding door het bedrijf 16«30-17-00 uur gelegenheid tot winkelen in Cuyck» 180OO uur v/orden we verwacht in de nBeursn voor een Brabant se koffietafelc Mede in verband met de koffietafel is het prettiger als we weten hoeveel deelneemsters er ongeveer zullen zijn, daaróm kunt zich tot en met 6 aprii opgeven bij een van de bestuursleden» De excursiekosten 7,50 p0p« kunnen in de bus voldaan worden» Het bestuur hoopt op-een royale deelname, prettige reis, en mooi weerHET BESTÏÏÏÏR0 - 5 -

Oostrum's Weekblad | 1975 | | pagina 5