Geachte Ouders, evenals vorig jaar gaat de eerste klas tijdens de herfst vakantie veer eendagje naar het hos. Omdat biologie geen verplicht vak is in de eerste klas, kunnen we dit niet tijdens de lessen doen. Daarom gaan we dit: pp een dag in de herfstvakantie doen en dan in het bos een boterham eten. Na de middag mogen wij hij de familie Wijnhoven naar de jon ge konijnen gaan kijken, vaar we een les over gehad hebben in de klas. Daarna gaan we veer'te voet terug naar school. Deze- dag zal er als volgt uitzien - fs Morgens om tien uur op de speelplaats De kinderen kunnen een plastic draagtas meebrengen om herf'stprodukten te verzamelen. Tevens kunnen ze hierin een boterhamzakje met enkele boterhammen doen. ev. pannekoeken en een appel. 10 uur vertrek vanaf de speelplaats. We lopen via de Mgr. Ilanssenstraai, Geysterseweg naar de bossen, onderweg kunnen we de verschillende soorten bomen en struiken bewonderen. Omstreeks half 11 zijn we in het bos f hier gaan we de herfst in het bos bekijken. -De gekleurde bladeren. 1 -De paddestoelen. -Verschillende vruchten zoeken? 'eikels bij de eikeboom beukenootjes bij de beuke- boom indien aanwezig ha2elnaten bij de hazelaar kastanjes bij de kastanje boom. Bij deze bomen gaan ve de verschillende bladsoorten ver gelijken. -Het verschil aanvijzen tussen een den en een spar. -Onderweg telkens de dingen die zich voordoen behandelen. -Let ook eens op de vele schade die de storm heeft aangebracht. Gelukkig zijn er veer jonge boompjes geplant. Omstreeks 12 uur -half een eten ve op een open plek onze boterhammen, pannekoeken op. Om één uur gaan ve uit het bos verder op de Geysterseveg vaar we dan bij de familie Wijnhoven konijnen gaan ikijken. Ook kunnen ve hier nog vogels, marmotten en parelhoenders bezichtigen. 4

Oostrum's Weekblad | 1974 | | pagina 4