VROUWENBEWEGING M.K.V. Dames, zoals U weet waren er wat moeilijkheden met de excursie naar de Rank Xerox, daar de groep te groot was. Nu hebben wij het zo kunnen regelen, dat we in twee groe pen kunnen komen, zodat wij er toch allemaal heen kunnen gaan. De eerste groep gaat op dinsdag 9 april en de tweede groep gaat op maandag 6 mei. Willen de dames die graag mee willen zich dan ook vóór a.s. zaterdag 6 april schriftelijk opgeven bij een van de bestuursleden. Alle vorige opgaven vervallen, om moeilijk heden te voorkomen. De dames die zich te laat opgeven moeten wij helaas teleurstellen, krijgt allen persoonlijk be richt in welke groep U bent ingedeeld. Het Bestuur. Dames denkt U aan de studieavond op dinsdag 9 april? VASTENPROJEKT MACHTIG HÈ! Vervolg Basisschool0 Hoofdstuk III, RIJKE WERELD - ARME WERELD! 'Rijke wereld', 'Arme wereld', 'Derde wereld', 'Cntwik- kélingslanden'o Hiervoor heb je kunnen lezen wat v/e zo'n beetje bedoelen mét de eerste twee begrippen0 Je hebt misschien deze namen wel eens gehoord of gelezen, op de radio of in de kranto V/at zou er uiteindelijk mee bedoeld worden? Om het een beetje te kunnen begrijpen Is het nodig dat v/e in het verleden duiken V/e moeten eerst een sprong terug nemen van zo'n jaarQ Ongeveer ^+50 jaar geleden, hoe zag het er toen uit in Nederland? Wat voor een soort beroepen had je toen? Waren er al fabrieken? V/eet jij het? Probeer er eens achter te komenc Vraag het aan je onderwijzer(es)praat er met je ouders over» Zoek het op in een geschiedenisboekjeo Kan je er dan ook een stukje over schrijven? Doe dat dan op een multo-blaadje en stop het ook in dit„projekt 1A92 Zegt dat jaartal je iets? Precies toen 'ontdekte' Columbus Amerika o V/at was het gevolg? Ja, duizenden Europeanen trokken naar Noord- en Zuid-Amerika en gingen daar wonenc Schrijf maar eens op wat ze daar allemaal gingen doen0 Sioux, Apachen, Comanches, Azteken, Maya's; heb je daar wel eens van gehoord? Vast wek Dit v/aren de beroemde indianenvolken die in Noord-Amerika leefden in de tijd dat de Europeanen er kwamenLeefden! Dat staat

Oostrum's Weekblad | 1974 | | pagina 2