VRAGEN EN OPDRACHTEN 1c Je hebt nu een gedeelte gelezen van dit verhaal. De jongen Ronnie, waar het over gaat woont in een grote stad. Ronnie heeft verteld hoe de wijk er uitziet waar nij woont. Zou dat nou een "arme" of een "riike" wiik zijn? Waar kan je dat lezen? Schrijf eens drie grote verschillen op tussen een "arme" en een "rijke" wijk® 2. Hoe heet jij? Waar en hoe woon jij? Ook in een stad/of in een dorp, of op een boerderij? Heb jij de ruimte om te spelen? Waar speel jij het meeste? 3. Denk je dat het belangrijk is om goed te wonen? In een huis met flinke ruime kamers? In een buurt waar je kunt spelen met weinig of geen gevaar van het verkeer? Praat daar eens over met de anderen, je buurman, of met een groepje kinderen» Als je nu ^vergelijkt waar jij woont en waar Ronnie woont waar zou jij dan liever willen wonen? Kan je daar een paar redenen voor geven? 3. Vind- je het belangrijk dat kinderen goed kunnen spelen? Wat denk Jij er van dat die gemeente net die loods neerzet op het speelterrein van de kinderen? 7. Hoe vind je het dat de onderwijzer Ronnie de klas uit stuurt? Hoe had hij (de onderwijzer) het ook anders kunnen doen? 8» We hebben tot nu toe gezien dat Ronnie niet erg tevreden is 1. omdat er een loods wordt gebouwd op het enige goede speelterrein in zijn buurt; - 2. met de manier waarop zijn onderwijzer tegen hem doet; 3. met de manier waarop hij woont. Denk je dat Ronnie veel kan veranderen aan deze 3 dingen? Hoe dan? TENTOONSTELLING KLOOSTER BETHLEHEM. Zeer veel mensen, ook van buiten Oostrum, hebben deze bijzonder interessante tentoonstelling bezocht» Er was o.a. nogal wat te zien van en over de Oostrumse kerk. On getwijfeld zullen er onder U nog mensen zijn, die foto's afbeeldingen, artikelen of andere oude dingen inzake de Oostrumse kerk of het dorp Oostrum bezitten» Mochten deze zaken voor U geen waarde hebben,, gelieve deze dan te be zorgen bij de pastorie» Het wordt daar dan in het archief bewaard»

Oostrum's Weekblad | 1974 | | pagina 5