mijn geboorteplaats toch eindelijk voor de missie ge daan. Misschien wel heel veel maar ik heb er zeer weinig van gemerktDaarom lieve meisjes als ik jullie zo mag noemen blijven we elkaar trouw schrijven. Ik zal ook mijn best doen om steeds een brief terug te schrijven en dan hoop ik over twee of drie jaren persoonlijk met jullie kennis te maken. Als ik mij niet vergis ken ik enkele van de namen die onder de brief staan. Voor drie jaren terug kwamen er zo veel bij mijn zus Jos, die ge trouwd is met Piet Jennis. Maar toen was je zeker nog te klein ofschoon ik merkte dat er belangstelling was voor' de missie. Ik dank jullie allemaal voor de geluk wensen voor het Nieuwe Jaar. Ja, laten we hopen dat we allen weer een beetje moer vreugde om ons heen versprei den aan mensen die verdriet hebben of eenzaam zijn. Als we dat doen ieder op onze plaats dan zal het ze ker voor mij maar ook voor jullie alleen een gelukkig Nieuwjaar zijn. Nu zal ik even vertellen wat wij hier zo al doen. Ik zelf sta. hier in de kleuterschool. Die be gint 's-morgens al om kwart ovor zeven tot elf uur. In de namiddag is het hier veel te warm dan kan men geen school doen. Pus iedere dag van fs maandags tot zaterdags We hebben hier vier grote klassen met 220 kleuters dus dat is een beetje meer als in Nederland. Als de school uit is maken we zelf alles schoon en dan zijn we, dat wil zeggen drie onderwijzeressen en ik 0m ongeveer - - half een thuis. I)e school ligt ruim drie kilometer van het klooster dus ik ga met een Jeep en rijd zelf. Om een uur gaan we eten en dan een uurtje rusten anders kan men het hier niet uit houden. Pan naar de badkamer en dan even een kopje water drinken en dan ga ik uit om cateches te geven aan mensen, die er zelf om vragen. Tegen zes uur ben ik thuis voor mijn gebed en officie enz. Om 7 uur fs avonds eten en dan gezamenlijke recreatie tot half negen dan het avondgebed en dan gaan we naar bed. Zo is ongeveer onze dagindeling. We zijn hier met vier zusters uit Europa en drie van Timor zelf. Ik heb jullie groeten ook aan de Timorzusters overgebracht en die vonden het erg aardig van jullie dat ofschoon zo ver weg toch ook aan hun gedacht werd. Ze zijn over het algemeen klein en mager, kunnen zeer goed zingen en dansen en prachtig handwerken. Ze hebben veel meer geduld dan wij. Pus zo doende vullen wij elkaar aan de een te vlug de anderen

Oostrum's Weekblad | 1974 | | pagina 8