PEÜ TERSPEBLZAAL O O S TRIM Zoals u wellicht weet, bestaat er in Oostrum reeds enkele jaren een peuterspeelzaal.De leiding hiervan berust bij enkele vrijwilligstersdie ieder voor zich verantwoordelijk zijn. Nu Oostrum zich steeds meer uitbreidt en 't kindertal steeds groter wordt, drukt deze verantwoordelijkheid te zwaar.Wij menen er daarom goedaan te doen van deze peuterspeelzaal een Stichting te maken'.Wat houdt dit in? De uiteindelijke verantwoordelijkheid van de orga nisatie en de praktische uitvoering berust bij een bestuur» De leidsters kunnen zich wat meer concentreren op hun eigenlijke werkzaamheden, de begeleiding van de peuters Als stichting heeft men rechtsgeldigheid! dit houdt in dat men contacten met officiële instanties kan onder houden en z'n rechten doen gelden. Het bestuur, dat inmiddels gevormd is,stelt zich o.a. ten doeis het organiseren van ouderavonden waarvan de eerste binnen enkele maanden zal plaats vinden.Opzet is de ouders van de peuters meer te gaan betrekken in 't werk van de peuterspeelzaal. Ook gaat 't bestuur zich toeleggen op 't verzamelen van goed gebruikt speelmateriaal.Wij denken.met name aan de schoonmaaktijd en St. Nicolaastijd« Wanneer u meent wat dit betreft iets te kunnen doen, zouden wij u villen voorstellen,dit af te geven op de peuterspeelzaal of op 't adres;Mevr.Peters.Vlas akker 1 Oostrum, tel.2911. Een ander belangrijk punt waar 't bestuur in de toe komst mee bezig zal zijn is de ruimte.Het parochie huis, waar de peuterspeelzaal nu gevestigd is, voldoet eigenlijk niet aan de eisen die wij aan een dergelijke speelzaal moeten stellen.Het is geai ruimte van ons zelf, waar alles wat de kinderen gemaakt hebben kan blijven hangen of' staan.Na iedere morgen moeten de leidsters al het meubilair opruimen. Bovendien wordt 't parochiehuis zo intensief gebruikt door andere groepen uit de gemeenschap Oostrum dat de tijden nogal eens wisselen of uitvallen.

Oostrum's Weekblad | 1974 | | pagina 4