Daar is de zee, daar zijn de winden, het zonlicht dat de dag ons schenkt» 't atoom.zal men de wegen vinden is dit genoeg?.... o mens bedenk? Eens schiep ons aller God en Vader, storm, vuur en licht uit duisternis;, gaat naar de stal, en komt Hem nader, bidt, dankt Hem nu het Kerstmis is. De Kerstnacht brengt ons de heerlijkste openbaring van Gods liefde. Er is een Kind geboren, in wat doeken gewikkeld en in een voederkrib neerge legd; Gods Zoon, mens geworden en rustend op wat stro. it Hij die eeuwig is en van eeuwigheid voortkomt uit de Vader en met de Vader en de H.Geest het begin is van alle bestaan"begint daar in grote armoede het nieuwe 1GV0Ho God blijft Schepper en wordt schepsel; die de Moeder maakte en uitkoos, ontvangt van Moeder het levenslicht en het bestaan op aardeZover ging Gods liefde 011 ons te verlossen! Want dit is zeker; Hij die daar ligt in de stal, liet er voor ons, voor, U en voor Mij en voor alle mensen die leefden sinds Adam en die nog komen moeten tot de voleinding van de tijd. De omgeving van Jezus komst, de bittere armoe, het ontbreken van alle comfort en warmte wijzen er ons op dat Hij:: gekomen is om voor ons te boeten. En dat zou ook heel zijn leven zo blijven tot op de kruisberg toe. Vanaf het begin heeft Hij ons willen leren dat de aardse' dingen maar betrekkelijk zijn. Ze hebben waarde, maar uiteindelijk toch maar in zover ze ons geestelijk heil kunnen dienen, ons helpen kunnen in de volbrenging van de wil van de Vader, die in de hemel is. Deze wil volbrengen was de opgave en de vreugde van het Kerstkind; Het is ook de opgave en het geluk van alle mensenkin deren. v Pastoor Thomassen

Oostrum's Weekblad | 1973 | | pagina 2