Redactie adres: Wanssumsew0 ka. 2e Jaargang No0 30 telo 0^780-227^ 7 septo 1973 Bank: Rabobank Oostrum Nr. 1^00 01 751 P R 0 J' E K T K E R K 0 P B 0 n W» JE KIND LATEN DOPEN: EEN VANZELFSPREKENDHEID Een gedeelte van de vragen tijdens de enquête ging over de zin van de doop en de doopselliturgieo Deze serie vragen begon met: wat is volgens u de, betekenis van de doop.p Een open vraag met geen voorgegeven antwoorden. Opmerke lijk is hoe de meesten (20 van de 30 ondervraagden) de doop in verband met de erfzonde, 2 uit gewoonte, traditie, 2 hadden er nooit over nagedacht en voor 2 personen had de doop geen betekeniso In de volgende vraag stonden wat meer voorgegeven antv/oorden: ook dan blijkt dat de meesten de doop direct in verband brengen met opname in de kerko Een andere grote groep zien de betekenis ook hierin dat het kind genade ontvangt en verlost wordt van de erfzondeo Om heel uiteenlopende redenen zullen 29 van de 30 mensen hun kind laten dopen, één zou zijn kind niet laten dopen: later moet het zelf maar kiezen. Slechts 10 van de 30 ondervraagden brachten de doop in verband met de geboorte van het kind» Opmerkelijk is nu dat de tekst die in onze parochiekerk bij de toediening van het doopsel gebruikt wordt dit aspect juist benadrukt: door priester en ouders wordt ?t geloof uitgezegd dat het nieuwe leven niet alleen •mensenwerk is, maar ook Godswerk: het kind vindt in God zijn oorsprong, God is de Vader van dit kind en de oudere danken God die hun dit nieuwe leven toevertrouwtSluit zo'n dooptekst wel voldoende aan bij de geloofservaring van de ouders? In de dooptekst wordt de opname in de Kerk slechts heel even genoemd, terwijl de ondervraagden dit - 1 -

Oostrum's Weekblad | 1973 | | pagina 1