Zaterdag zingen we om 19.00 uur in uniform de paaswake. Gaarne om 18.30 uur inzingen. 2e Paasdag zingen we om 9.30 uur in uniform. 11 april in Leunen en 18 april in Beukenrode zingen. Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide I week 13 Vastenaktie De Vastenaktie-inzameling in Leunen, Veulen en Heide zal gehouden worden in de week na Pasen met de Gezamelijke Goede Doelen Akties. Wij vragen u om een gulle bijdrage [lees de folder]. Toelichting bij diensten (in aanvulling op overzicht mistijden). Chrisma-Mis. In verband met het bijwonen van de Chrisma-Mis op woensdagavond 31 maart in de kathedraal van Roermond, komt de reguliere H. Mis die avond in Leunen te vervallen. Witte Donderdag 1 april. Net als de voorbije jaren sluiten we ons als parochiecluster aan bij de plechtige viering in de Grote Kerk van Venray. Deze H. Mis vindt plaats om 19.15u. We gedenken dan de instelling van de H. Mis (Laatste Avondmaal) en het priesterschap. U wordt uitgenodigd deze "dekenale" viering mee te vieren. Kerkklokken (Leunen). Volgens een oud gebruik zwijgen de kerkklokken na het Gloria op Witte Donderdag, om pas weer geluid te worden tijdens het Gloria in de Paaswake. Volgens overlevering "gaan de klokken dan naar Rome". Het is een gebruik dat past bij het karakter van deze dagen waarin wij het lijden en sterven van de Heer gedenken. Het ontmantelen van het priesterkoor (vóór de vieringen op Goede Vrijdag) hoort daar eveneens bij. Zo is de kerk zonder Christus in het tabernakel (indachtig zijn begrafenis) als het ware zonder ziel. In verband met het bovenstaande wordt in Leunen het Angelus tijdelijk stil gelegd. Het slaan der uren kan evenwel niet onderbroken worden. Bijzondere bepaling inzake uitvaarten. Mocht er tijdens de Goede Week een parochiaan komen te overlijden, dan kan op Goede Vrijdag en Paaszaterdag voor de overledene enkel een gebedsdienst gehouden worden en géén uitvaartmis! (aldus de betreffende bepaling in de algemene inleiding van het Altaarmissaal; no. 336). Ziekencommunie: Parochianen die vanwege Pasen de ziekencommunie wensen te ontvangen, dienen dit voor uiterlijk vrijdag 2 april telefonisch aan pastoor Müller door te geven. Hij zal zijn ronde houden op zaterdagochtend 4 april tussen 10.00u en 12.00u Paaszondag 4 april. Pater Slangen (uit Veulen) zal zowel om 09.30u de H. Mis in Veulen opdragen alsook in Heide om 11.00u. Uw pastoor zal de H Mis van 09.30u in Leunen opdragen. Paasmaandag 5 april. Er is één H. Mis en wel om 09.30 u in Leunen. DAMESKOOR LEUNEN

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2010 | | pagina 4