26 Van Meijel Stichting ondersteunt blindenproject in Tibet De Van Meijel Stichting die o.a. de nalatenschap van Wim van Meijel beheert, ondersteunt het blindenproject 'Braille Without Borders' met de financiering van een opleidingsplaats. In de Tibetaanse Autonome Regio zijn volgens officiële cijfers 35.000 blinden op een bevolking van 2,6 miljoen. De oorzaken van deze hoge cijfers zijn te vinden in zowel klimatologische als hygiënische omstandigheden Stof, wind, hoge UV-straling, een tekort aan vitamine A op jonge leeftijd, en een tekort aan medische zorg zijn er mede oorzaak van In Tibet worden blinde mensen buiten het normale sociale leven gehouden omdat men denkt dat deze mensen door de duivel bezeten zijn. In 1997 was de, zelf ook blinde, Duitse vrouw Sabriye Tenberken in Tibet. Zij heeft zich het lot van die blinden aangetrokken. In 1998 heeft zij samen met Paul Kronenberg, het opleidingsinstituut "Braille Without Borders" voor blinden opgericht. Paul is afkomstig uit Venray en op 8 oktober jl. heeft zijn vader, Theo Kronenberg, voor de Veulense vrouwenbeweging V.S.S daarover een interessante inleiding gehouden. Omdat het project in Tibet erg succesvol is willen Sabriye en Paul ook dergelijke projecten in andere landen opstarten. In 2010 zullen 29 personen uit 19 verschillende landen voor dit doel, door hun opgeleid worden. Zo'n opleiding duurt één jaar en kost 7800,-per persoon. De Van Meijel Stichting heeft besloten om de kosten van zo'n opleiding voor haar rekening te nemen. Gijs Jeuken uit Leunen en zijn vriendin Sietske Zwiebel zijn ook diep geraakt door het werk van Sabriye en Paul. Zij hebben op allerhande manieren aandacht voor het project gevraagd en daarvoor geld ingezameld. Op dinsdag 23 februari zijn zij naar Tibet vertrokken om daar met eigen ogen te zien hoe het initiatief van deze twee idealisten daar gestalte heeft gekregen. Natuurlijk zullen zij hun daar dan ook de cheque aanbieden met het totaal bij eikaar gesprokkelde bedrag van meer dan 12 800,- zodat Sabriye en Paul hun dankbare werk kunnen voortzetten Bent u benieuwd naar de belevenissen van Gijs en Sietske U kunt hun reiservaringen meebeleven op www.sietsenqiis.reismee.nl Namens de Van Meijel Stichting, Gerrit Reintjes, voorzitter.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2010 | | pagina 27