10 Dorpsraad E.L.E.M. (Ed) Stevens Secretaris Dorpsraad Leunen P/a Vicarieweg 17 5809 BP Leunen 0478-510332 i9 secretaris@dorpsraadleunen.nl http://www.dorDsraadleunen.nl/ Bankrekening: 12.81.01.210 Kandidaten Dorpsraad Leunen Voor de sluitingsdatum, van de verkiezingen voor de Dorpsraad Leunen, hebben zich 13 personen aangemeld. De Dorpsraad bestaat uit ten-minste drie en ten hoogste dertien leden. De dorpsraad vindt het belangrijk dat er draagvlak is met de inwoners van het dorp. De verkiezingen kunnen gezien worden als een draagvlak meting De werving van voldoende vrijwilligers voor de dorpsraad blijft een aandachtspunt ondanks de vele aantrekkelijke kanten van het dorpsraadwerk hebben zich 13 kandidaten gemeld voor het lidmaatschap van de dorpsraad Leunen. Daarnaast hangt het vraagstuk van vrijwilligerswerk in de dorpsraad ook samen met de maatschappelijke veranderingen waardoor ook de positie van de dorpsraad verandert. "Dorpsraad naar Dorpsoverleg" Is het model dorpsraad aan vernieuwing toe? Inmiddels is er een afvaardiging van de dorpsraad gestart met de werkgroep integraal DOP. Deze werkgroep bestaat uit Synthese, Wonnen Venray, Politie Noord Limburg, gemeente Venray en de Dorpsraad Leunen. Na de verkiezingen van 18 november '09 zullen de kandida ten/dorpsraad uit haar midden een voorzitter, PV- voorzitter, penningmeester en een secretaris kiezen. De dorpsraad zal steeds meer gaan werken met werk groepen waarin ook niet leden van de dorpsraad zitting hebben. De zittende le den doen verslag in de dorpsraad over hun projecten/ activiteiten De Werkgroep Wandelpaden Leunen. Werkgroep historie Leunen, Werkgroep Centrumplan, Werkgroep Integraal DOP zijn voorbeelden uit de praktijk. De nieuwe dorpsraad zal gaan werken aan draagvlak in het dorp en werken aan een erkende gesprekspartner gemeente. Henk Verstegen gemeente Venray is de contactambtenaar en zorgt voor de communicatie tussen de gemeente en de dorpsraad. De dorpsraad ontvangt een subsidie voor de activiteiten en hebben een leefbaarheidbudget waarmee projecten uit het dorp gefinancierd kunnen worden. De dorpsraad is een belangrijk en handig aanspreekpunt van het dorp en zorgt voor draagvlak van het gemeentelijk beleid. Ga stemmen voor een gekozen dorpsraad, met draagvlak uit het dorp Leunen. U9SEK

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 11