Dorpsraad 11 Aan alle inwoners van Leunen Nieuws van de dorpsraad Leunen 18 november 2009 verkiezing Dorpsraad Leunen Waarom verkiezingen? De dorpsraad heeft besloten om tijdens de gemeenteraadsverziekingen ook dorpsraadverkiezingen te organiseren. De dorpsraad vindt het belangrijk dat er draagvlak is met de inwoners van het dorp. De dorpsraad is dan ook opzoek naar Leunse inwoners die wat voor het dorp willen betekenen. Het verkiezings reglement wordt tijdens de dorpsraadvergadering van 21 september '09 vastge steld. De verkiezingscommissie bestaat uit de volgende personen: Jeroen van de Leur, Herman Holtackers en Ed Stevens. Op verzoek van de inwoners Leunen heeft de dorpsraad een verzoek gericht aan de gemeente Venray om het stevenspadje aan te passen voor mensen met een functiebeperking zoals rolstoelgebruikers en rolla- tor gebruikers. Het stevenspadje is en blijft een voetpad. Tijdens de rondgang in het dorp hebben we het voetpad lang de basis school de Meent bekeken en een positief advies uitgebracht om het pad te verbreden en op te knappen waar nodig, ook deze activiteit is de afge lopen week gerealiseerd. De werkzaamheden verkeersmaatregelen albionstraat zijn gerealiseerd, het achterstallig onderhoud van de groenstroken langs de albionstraat worden eindelijk beplant. De dorpsraad heeft de gemeente geadviseerd om de volgende beplanting te realiseren, blokbeplanting beuken en perk beplanting roosjes. De werkzaamheden worden in het najaar uitgevoerd, de beplanting is vanaf de van Berlostraat tot aan de St. Catharinastraat. De Werkgroep Verbeteren Entree's Leunen zijn actief bezig om de entree's naar het dorp Leunen te verfraaien en te verbeteren. De Leunseweg, Albionstraat en de Horsterweg vormen de centrale as van en naar het Dorp Leunen. De wegen hebben, ook in het dorp, het karakter van een doorgaande weg. Kansen bieden de mogelijkheid om de kernkwaliteiten van Leunen te benutten en te versterken. De albionstraat maakt ruimtelijk gezien onderdeel uit van het centrumge bied, Dorpskern/ de bebouwde kom. De uitstraling dorpskern en entree's dient hier zichtbaar te worden. Welkoms bord Leunen bij de Dorpskern/ de bebouwde kom is een van de voorstellen Werkgroep Verbeteren Entree's Leunen onderdeel van ItVVZ> E.l.E.M. (Ed) Stevens Secretaris Dorpsraac Leunen P/a Vicarieweg 17 5809 BP Leunen 0478-510332 a secretaris@dorpsraadleunen.nl rittp//www.dorpsraadlqunen,nl/ Bankrekening: 12.81.01.210

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 12