3 Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide I week 36 Overleden Op 27 augustus 2009 overleed te Venray mevr. Marie van Ool-Houben. Ze verbleef in Schuttersveld en werd 91 jaar. Aldaar vond op maandag-avond 31 augustus de avondwake plaats. Haar uitvaart werd gehouden op dinsdag 1 september om 10.30u in de kerk van Veulen. Moge zij rusten in vrede. Gaan trouwen Op vrijdag 18 september 2009 vindt in de kerk van Leunen de huwelijksmis plaats van Resi Voesten en Chris Hermans (van Megenstraat 15). De viering begint om 14.30u. (1e roep). Vredesweek Binnenkort vindt weer de Vredesweek 2009 plaats en wel van 19 tot en met 27 september. In de Vredesweek staat Nederland een week lang stil bij oorlog en vrede. Vele lokale en landelijke vredesgroepen organiseren een veelheid van activiteiten om het belang van vrede en de noodzaak van de strijd tegen oorlog onder de aandacht te brengen. Die noodzaak is er in veel landen in de wereld waar oorlog en geweld heersen. Die noodzaak is er ook hier in Nederland, waar mensen van allerhande religies, overtuigingen en afkomst met elkaar samen moeten leven. Samen leven in een samenleving waar ook steeds vaker tegenstellingen opgeroepen worden. Een samenleving waar die tegenstellingen juist overbrugd moeten worden. Dit jaar is het motto van de vredesweek 'Naar een nieuw klimaat van vrede'. Als kerk willen in de betreffende week vaker bidden om vrede, dichtbij en veraf. Ter overweging: De heilige pastoor van Ars (2) Hieronder enkele markante uitspraken van deze patroon der priesters. "Vrolijk stappen we door het leven, zonder ons ooit druk te maken over de eeuwigheid. Gezien de onverschilligheid om de goede God te dienen, zou je denken dat we nooit dood gaan". "Biecht eens bij de Heilige Maagd of bij een engel. Zullen zij u absolutie geven? Neen. Zullen zij u het Lichaam en Bloed des Heren geven? Neen. De Heilige Maagd kan haar Goddelijke Zoon niet in een hostie doen nederdalen, maar de priester kan het. Hij spreekt twee woorden en Onze Lieve Heer komt daarop uit de hemel neerdalen in een kleine hostie. De priester is de rentmeester van de Goede God, de beheerder van Gods goede gaven. Zonder de priester zouden de dood en het lijden van Onze Heer tot niets dienen".

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 4