Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide week 25 3 Informatie inzake dekenale activiteiten 450 jaar bisdom. Het 450-jarig bestaan van het bisdom wordt een jaar lang gevierd met tal van activiteiten. Zo zullen de komende maanden in totaal zestien dekenale bijeenkomsten plaatsvinden. De eerste drie vinden deze maand (juni) plaats. Donderdag 11 juni was het dekenaat Meerssen als eerste aan de beurt, op zondag 14 juni gevolgd door Roermond. De eerstvolgende samenkomst is in het weekeinde van 26 juni in het dekenaat Thorn- Heythuysen. Tot en met mei volgend jaar zijn er vervolgens nog samenkomsten in de dertien overige dekenaten van het bisdom. Doel van de dekenale bijeenkomsten is om het 'samen Kerk-zijn', dat het bisdom jubileum wil uitstralen, niet alleen op diocesaan niveau te vieren, maar vooral ook in de regio op lokaal niveau. Bisschop Frans Wiertz zal dit jaar alle dekenale jubileumdagen bezoeken om zo de gelovigen uit het betreffende dekenaat te kunnen ontmoeten en samen het geloof te vieren. Dat Meerssen als eerste aan de beurt was, had niets met een eventuele opheffing van dat dekenaat te maken - daarover is nog geen definitief besluit genomen - maar met het feit dat op 11 juni in de Wereldkerk Sacramentsdag wordt gevierd. De basiliek van Meerssen - hoofdkerk van het dekenaat - is al eeuwenlang een belangrijke bedevaartskerk voor de verering van het Heilig Sacrament van het Lichaam en Bloed van Christus. De dekenale dag in Roermond werd gecombineerd met de Sacraments processie die elk jaar op Sacramentszondag (dit jaar dus op 14 juni) door de straten van de bisschopsstad trekt. Dit jaar liep bisschop Frans Wiertz in de bidtocht mee. 's Middags was er nog een gebedsdienst waarbij de parochies van het dekenaat speciaal genodigd waren. Het dekenaat Thorn-Heythuysen pakt flink uit bij gelegenheid van het bisdomjubileum. Deze dekenale samenkomst is niet op één dag gepland, maar duurt een heel weekeinde. Dat begint op vrijdag 26 juni om 19.00 uur met een viering bij de Sint-Servaaskapel in Nunhem, de plek van waaruit volgens de overlevering het geloof in dit dekenaat als eerste werd verkondigd door bisschop Servatius. Op zaterdag en zondag is een fietstocht langs de 21 kerken van het dekenaat gepland, waaraan bovendien een fotowedstrijd verbonden is. Tevens vindt op zondag 28 juni om 9.30 uur in de Sint-Nicolaaskerk te Heythuysen een feestelijke pontificale H. Mis plaats. De dertien overige dekenale dagen vinden plaats op 16 augustus (Venlo- Tegelen), 30 augustus (Sittard), 13 september (Weert), 17 september (Helden), 19 september (Schinnen-Geleen), 20 september (Kerkrade), 25 september (Heerlen), 27 september (Susteren-Echt), 7 november (Gulpen- Gronsveld), 11 april 2010 (Brunssum), 17 april 2010 (Horst), 13 mei 2010 (Venray-Gennep) en 14 mei 2010 (Maastricht). Daarnaast kent het jubileumjaar '450 jaar bisdom Roermond' nog diverse andere activiteiten. Pastoor C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 4