3 Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide week 20 Gedoopt Op zondag 10 mei 2009 werd in de kerk van Leunen gedoopt: Lars Kuunders (Trijnesstraat 4). We felicteren de dopeling en zijn ouders. Communieviering Veulen Op zondag 17 mei 2009 vindt om 11.00u de tweejaarlijkse communieviering in Veulen plaats. Het thema luidt: "Op zoek naar geluk". Dit jaar ontvangen in Veulen 22 kinderen de eerste H. Communie. Hemelvaart In verband met het Hoogfeest van Hemelvaart op donderdag 21 mei 2009 wordt zowel in Veulen als in Heide op de vooravond woensdagavond 20 mei 2009) een extra H. Mis gevierd; in Veulen om 18.00u en in Heide om 19.15u. Communieviering Leunen In Leunen wordt de eerste H. Communie traditiegetrouw gevierd op Hemelvaart; dit feest valt dit jaar op donderdag 21 mei 2009. De Communieviering begint om 11.00u. Het thema luidt: Vriendjes, maatjes, kameraadjes. Dit jaar ontvangen 14 kinderen de eerste H. Communie. Over geluk en de symboolwaarde van het klavertje De geschiedenis van het Klavertje Vier, als geluksbrenger, gaat vele eeuwen terug. De vier blaadjes staan symbool voor de perfecte eenheid. Voorspoed, vertrouwen, liefde en Geluk. De oorsprong van de legende van het vinden van een Klavertje Vier en het Geluk dat het zou brengen houdt verband met St. Patrick, de patroonheilige van Ierland. Hij werd rond 373 geboren. Zijn echte naam luidde Maewyn Succat. Op zijn 16e werd hij ontvoerd door piraten en verkocht als slaaf. Tijdens zijn slavernij (die 6 jaar duurde) kreeg hij steeds vaker religieuze visioenen en putte hij kracht uit het geloof. Hij ontsnapte, reisde naar Frankrijk en werd priester. Op zijn zestigste keerde hij terug naar Ierland om er het Christendom te verspreiden. Men zegt dat Maewyn een onvoorstelbaar sterke persoonlijkheid bezat waarmee hij steeds iedere tegenslag wist te overwinnen. Het klavertje gebruikte hij als een metafoor (beeld) om de heilige Drie-eenheid aan te duiden: Vader, Zoon en Heilige Geest. Het klavertje drie had de vorm van een kruis en men geloofde in het algemeen dat dit een teken was van perfecte eenheid. De legende zegt dat St. Patrick alle slangen uit Ierland wist te verjagen. Ze kropen naar zee en verdronken. De slang was een symbool van een vroeger heidens geloof en met dit tot de verbeelding sprekende verhaal wist hij uiteindelijk Ierland te redden van het heidendom. Saint Patrick wordt vaak afgebeeld in bisschoppelijk gewaad met slangen en een klaverblad (shamrock) aan zijn

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 4