13 5-Daagse KBO-reis Bij voldoende belangstelling organiseert de KBO in de gemeeente Venray van maandag 21 september tot en met vrijdag 25 september een reis naar Zuid-Holland. Het hotel (met lift) in Katwijk aan Zee ligt aan de boulevard, direct aan het strand en vlak bij de duinen. Het voorlopig programma: Dag 1Na een koffie/gebak stop volgen een havenrondvaart en lunch in Rotterdam. Vervolgens reizen we via een mooie route door het Westlandse kassengebied naar Katwijk aan Zee. Dag 2: We gaan naar Den Haag en maken onder leiding van een gids een bustocht langs bezienswaardigheden als paleizen, ambassades en historische gebouwen. Ook brengen we een bezoekje aan de Ridderzaal. Vervolgens bezoek Madurodam. waar we eerst een goede lunch zullen gebruiken. Dag 3: In de historische prinsenstad Delft leidt een gids ons tijdens een stadswandeling met bezoek aan de Nieuwe Kerk, de laatste rustplaats van leden van het Koninklijk Huis. Na de lunch in Delft is daar nog wat vrije tijd voor iedereen. Daarna keren we via een landschappelijke route door "Het Groene Hart" terug naar Katwijk. Dag 4: Na het ontbijt maken we vanuit Katwijk een ongeveer drie uur durende boottocht over plassen, door polders, natuurgebieden, langs molens en door plaatsen. We gebruiken de lunch aan boord. De rest van de dag kunt u op eigen gelegenheid in Katwijk aan Zee doorbrengen. Dag 5: Op de slotdag gaan we na het ontbijt naar Leiden, waar we een bezoek brengen aan de Hortus Botanicus. Daarna naar Scheveningen voor de lunch in het Van der Valk Pier-restaurant. Hierna kan ieder zijn tijd vrij besteden tot het vertrek om 15.30 uur. Ongeveer 20.30 uur zijn we weer terug in Venray. De reis kost ongeveer 467,50 per persoon en voor een eenpersoonskamer geldt een toeslag van 140, In de reissom zijn inbegrepen: Elke dag lunch en diner en een uitgebreid ontbijt op 2e t/m 5e dag. Alle in bovengenoemd programma onderstreepte onderwerpen. Mogelijk is er ook nog een shanty-avond. 2..o.\

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 14