Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide 3 Vastenactie Leunen Vastenzakjes kan men tot en met Paasmaandag deponeren in een van de bussen van de kerk. Goede Vrijdag 10 april Om 15.00u is er een kruiswegoefening in de kerk van Leunen, terwijl de Herdenking van het lijden en sterven van onze Heer in Veulen plaatsvindt en wel om 19.15u. Paaszaterdag 11 april Ziekencommunie: parochianen die vanwege Pasen de ziekencommunie wensen te ontvangen, dienen dit voor uiterlijk vrijdag 10 april telefonisch aan pastoor Müller door te geven. Hij zal zijn ronde houden op zaterdagochtend tussen 10.00u en 12.00u Net als andere jaren jaren is er in onze cluster slechts één Paaswake en wel om 19.00u in de kerk van Leunen. Paaszondag 12 april Pater Theo Slangen (afkomstig uit Veulen) zal de H. Mis in Heide en Veulen opdragen, terwijl uw pastoor de H. Mis in Leunen (09.30u) en in de Paterskerk (11.00u) zal vieren. Paasmaandag 13 april Er is een H. Mis in Leunen en wel om 09.30u. Vrijwilligerswerk kerk Leunen De voorbije dagen hebben leden van de kerkhofgroep in de kerk van Leunen heel wat werk (m.n. banken) verzet in verband met de nieuwe PVC-vloer. Graag willen wij hen, maar ook anderen, die hand- en spandiensten hebben verricht, van harte danken. Hun inzet en werk laten zien dat de kerk velen ter harte gaat en dat doet deugd. Paaswens Het pure witte licht van Gods aanwezigheid is als een bliksemschicht, een keerpunt in de tijd. In stilte, ongezien en stralend, onverwacht, herrijst de Levende uit dood en donk're nacht. De kruiden van de dood, zij kunnen weggedaan. De Opgestane leeft en spreekt Maria aan. Haar blij getuigenis zet zich onstuitbaar voort, dit ongelooflijk nieuws wordt tot vandaag venwoord. De werk'lijkheid van God breekt in ons leven in als ruimte, perspectief, geeft alles nieuwe zin. Waar leven triomfeert, het dode overwint, daar bloeit de wereld op en heel de schepping zingt. Waar Pasen wordt gevierd is dood voorbijgegaan, daar wortelt weer de hoop in 't menselijk bestaan. (Marijke de Bruijne) Pastoor C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 4