11 VASTENAKTIE-.ONTMOET DE ANDER!!! De Cluster Leunen Veulen Heide hebben gekozen voor het project van Wiljo Fleurkens in Ghana. Wiljo is vorig jaar overleden, maar zijn ondernemingen in Ghana worden voortgezet. Voor het slaan van putten voor drinkwater en het bouwen van scholen voor onderwijs is geld nodig We willen deze actie ondersteunen met een bijeenkomst op 27 maart om 19.30uur in de Hoefslag te Veulen, noteer deze datum alvast. Deze week het tweede gedeelte van de drieluik over Wiljo Fleurkens en de projecten in het noorden Ghana. Wiljo Fleurkens is geboren en getogen in Veulen. Na de lagere school ging hij naar de middelbare agrarische school. Daarna trok hij de weide wereld in. Zijn eerste reis naar Afrika veranderde zijn leven. Hij meldde zich aan voor een opleiding tot leken missionaris in het Afrika Centrum in Cadier en Keer. Hij werd in 1995 uitgezonden naar Ghana. Eenmaal daar wilde hij het toch op zijn manier doen. Hij ging naar het noorden van Ghana, een arm gebied aan de rand van de Sahara. Hij ontmoette Memuna, de vrouw waar hij een tijd zijn leven mee deelde. Kiki is de dochter die tegenwoordig in Accra woont. Tam Tam, het bedrijfje dat hij samen met Job Claessen had, werd helaas geen succes. Hij leerde in die tijd echter zoveel dat zijn werk als ontwikkelingswerker wel succes had. Hij was de oprichter en spil van stichting Kalabash in Ghana. Hij genereerde fondsen en met die gelden werden projecten uitgevoerd. Hij was betrokken bij de bouw van scholen, medische posten en waterprojecten. Steeds meer werd hij een intermediair tussen lokale initiatieven en financieringsbronnen. Hij bemiddelde, organiseerde en rapporteerde. Helaas overleed Wiljo ruim een jaar geleden in Ghana. Hij werd 42 jaar. De totale opbrengst van de vastenactie gaat naar stichting Kalabash in Ghana. De gelden worden gebruikt voor waterprojecten. Over enige tijd zullen we weer bij elkaar komen om te laten zien wat er met de giften gebeurd is in het noorden van Ghana.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 12