't Gaolde Paerd voor Paul Reintjes 22 De allerhoogste onderscheiding van carnavalsvereniging ut Dartele Veulen gaat dit jaar naar Paul Reintjes. Paul - geboren en getogen Veulenaar - werd als 10® en jongste telg van Anna en Handrie Reintjes geboren op het adres Veulenseweg 22 in Veulen op 22 december 1942. Na de lagere school in Veulen bezocht hij de Landbouwschool in Venray en vervolgens trad hij als "instructeur machinaal melken" in dienst van de firma Simplex Smits in Breda. Zijn werkgever stelde een brommer beschikbaar en later, toen Paul nauwelijks 14 dagen het rijbewijs had, kreeg hij de beschikking over zijn eerste auto, een Lloyd. Paul, die een enorme interesse heeft voor alles wat gemotoriseerd is, genoot van zijn eerste baan. Helaas ging zijn werkgever failliet en Paul werd vrachtwagenmonteur en later vrachtwagenchauffeur in binnen- en buitenland. Na 7 jaar actief te zijn geweest als chauffeur trad hij in dienst van de Gebroeders Reintjes in Veulen. Inmiddels had ook de iiefde toegeslagen. Paul's oog viel op een meisje dat tegen sluitingstijd alleen stond in de tent achter café d'n Engel. Na 4 jaar verkering te hebben gehad trouwden Paul en Ciel Kroonenberg in 1965. Het stel betrok een nieuw gebouwde woning aan de Brugpas in Veulen en woont daar heden ten dage nog steeds. In 1975 werd zoon Bas geboren en 4 jaar later zag dochter Annelie het levenslicht. Inmiddels zijn Paul en Ciel de trotse opa en oma van Guus en Amke, de kinderen van Bas en zijn Jolanda. Annelie is met "haar" Wilbert een "Schanseknuppel" geworden en woont in Ca sten ray. Ondertussen was Paul begonnen met een gasdepot-bedrijf. Hij zag kansen in de stralers waarover hij beschikte en waarmee ruimten verwarmd kunnen worden. Zowel de wagenbouwers van ut Dartele Veulen als de blaaskapel Leunen - Veulen - Heide kunnen hierover meepraten. Samen met zoon Bas is hij al ruim tien jaar succesvol met Reintjes Evenementenverwarming, Tijdens het opstarten van

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 23