3 Kroniek ParochiecJuster Leunen-Veulen-Heide Gedoopt Op zondag 18 januari 2009 werden in de kerk van Leunen gedoopt: Willem en Sanne Hermans (De Hoef 2). Beide kinderen werden geboren op 14 oktober 2008. Moge door Het doopsel Gods genade hen steeds nabij zijn. Actie Kerkbalans. leder jaar wordt in de maand januari de landelijke Actie Kerkbalans gehouden. Middels deze actie trachten de kerken in Nederland gelden te werven om de kerken in stand te houden en de exploitatiekosten te voldoen. Immers, een kerk is van blijvende waarde. Juist omdat ons geloof ons overstijgt en steeds doorgegeven dient te worden. Zorgen dienen we niet alleen voor vandaag, maar ook voor hen die na ons komen. Laten wij dan de eigen kerk in standhouden. Daartoe doen we nu een beroep op uw milddadigheid. Moge dan eenieder zijn of haar steentje aan de eigen kerk bijdragen (waarvoor dank!!!) In deze editie van De Ruuper (voor Leunen) vindt u tevens een folder met nadere informatie terzake. Vormselvieringen (vooraankondiging) Leunen vrijdag 30 januari 2009 om 19.00u Veulen vrijdag 06 februari 2009 om 19.00u Heide vrijdag 13 februari 2009 om 19.00u Ter overweging (Jezus tot Gabriëlla Bossis, een Franse actrice) "Ik ben de Eenvoudige. Je liefde tot Mij moet eenvoudig zijn. Als je probeert aan Mij te denken, en het spijt je dat er zo weinig van terecht komt, dan heb je Mij lief. Als je je werk doet om mijn wil te vervullen, dan heb je Mij lief. Als je jezelf geringschat, zowel in eigen ogen als in die van anderen, dan heb je Mij lief. Als je witt bidden, maar tot je spijt dwalen je gedachten telkens af, dan heb je Mij lief. Wanneer je, als je tot Mij spreekt, naar woorden zoekt, maar je kunt je niet uitdrukken zoals je zou willen, dan heb je Mij lief. Wanneer je een spottend woord om Mij stil verdraagt, dan heb je Mij lief. Wanneer je anderen een genoegen doet om Mij te plezieren, dan heb je Mij lief. Wanneer je je eigen voorkeur vergeet om dichter tot Mij te naderen, dan heb je Mij lief. Wanneer je jezelf tracht los te maken van het aardse, dan heb je Mij lief. Is dat alles niet heel anders dan wat je denkt te moeten doen om te komen tot liefde voor Mij? Mijn kind, bij Mij moet je heel, heel eenvoudig zijn, maar vol liefdevolle aandacht. (9 september 1948, VI; uit: "Hij en Ik"). Pastoor C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 4