Zaterdag 13 oktober jl. werd in Zaal 't Veule de Veulense Boomstamzaagwedstrijd gehouden. Aangezien er diverse teams zich hadden afgemeld i.v.m. aktiviteiten elders of door blessures, waren we blij dat we deze avond toch nog van start konden gaan met 15 heren teams en 6 dames teams. Car-jump Veulen was maar liefst met drie teams vertegenwoordigd maar ook Willem van de slaaj deed daar niet voor onder en was dit jaar met twee heren en een dames team aanwezig om de strijd aan te gaan met de favorieten. Bij de dames gaat al vier jaar lang de Joekskapel aan kop en ook dit jaar zaagden zij in de eerste ronde de snelste tijd. Het team met de Poolse naam Moja-Twoja met coach Willem en de zaagsters Elzbieta en Edyta zaagden in deze ronde de tweede tijd, op de voet gevolgd door de Bluumkes. Willem rook zijn kans en had ook al een mooi plekje voor de grote wisselbeker in gedachten. Met de toepasselijke naam Moja-Twoja,wat betekent van mij - van jou, zaagden ze een zeer snelle finale ronde. Bij de prijsuitreiking werd het duidelijk, met slechts 2 seconden verschil, had coach Willem met zijn dames het team van de Joekskapel verslagen en konden ze met verdiende trots de bekers behorende bij de eerste plaats in ontvangst nemen. Bij de heren misten we enkele prominente zagers, zoals Hans en Twan (door blessures) en ook zager Leon van De Drie Musketiers was verhinderd. Coach Bas van de Musketiers maakte van deze situatie dankbaar gebruik. De winnaar van het vorige jaar, Carlos (Team De Vlies), werd bij de Musketiers ingelijfd om samen met de zager Frank een onoverwinnelijk team te vormen. Super spannend zou de finale ronde worden, want ook De Snelle Nokkenas, Zwei Gebrüder mit Rosen auf stam en het team Sprytniaasden op de overwinning. Gruwelijk ging coach Bas te keer in de finale ronde, boven op de stam, schreeuwend van links naar rechts, Carlos en Frank, ze moesten wel, zaagden voor behoud van oren en hoofd alsof hun leven er vanaf hing. Resultaat: De Drie Musketiers eerste, De Snelle Nokkenas tweede, en het team Sprytni werd derde. De eerste drie plaatsen zowel bij de heren als bij de dames konden allen een mooie beker in ontvangst nemen voor de verrichtte prestaties. Deze prachtige bekers werden geschonken door Antonie Thielen. De pauze gaf een heel apart gevoel van binnen, onder het genot van lekkere broodjes konden we genieten van een fantastisch optreden van de Golden Liesjes in prachtige klederdracht. Ook werd er een tombola gehouden met schitterende prijzen, waarvan de trekking werd verricht door het boerenbruidspaar. Prachtige prijzen waren er te winnen, beschikbaar gesteld door de Bokkesprong, Reintjes rozen, Janssen V.O.F eieren, Verkoeijen party&vlees, Antonie Thielen, Ad Knapen carnavalskleding, Elektro Piet van Staveren, Ton Dirkx Technische Service, A&J Bosgoed, Boerderij winkel 't Platteland, Willem van de slaaj, tankstation Lucassen en Aller Hans. Hierbij wil het Boerenbruiloftcomité iedereen bedanken voor deze goed geslaagde en gezellige avond. Moja-Twoja en De drie Musketiers ïpioen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 20