10 Verslag VZO fiets-puzzeltocht zondag 26 augustus 2007 Afgelopen zondag heeft de jaarlijkse VZO fiets-puzzeltocht plaatsgevonden. Met de zon op het bolletje en de wind in de rug waren het ideale omstandigheden om te fietsen. Er hebben bijna 250 mensen deelgenomen aan de VZO fiets- puzzeltocht: in Ysselsteyn stapten er 114 mensen op de fiets, in Leunen 106 mensen en in Merselo 25 mensen. De tocht begon met een bezoekje richting Ysselsteyn waar de tentoonstelling van Stichting Historie Ysselsteyn plaatsvond. Deze werd dan ook druk bezocht. Van hieruit ging de tocht door de bossen en over mooie paadjes naar de Meterik. Bij rustplaats Paardenmelkerij 't Vöske in Meterik kregen de fietsers een lekker kopje koffie en een stukje Limburgse vlaai. Verder konden de deelnemers kijken bij demonstraties van het paardenmelken en kregen ze een uitleg over wat er van de paardenmelk gemaakt werd. Na de rustplaats kon men een langere of kortere route richting huiswaarts kiezen. Onderweg en bij de rustplaats werd veel gepuzzeld. De moeilijkheidsgraad lag dit jaar een stuk hoger: er werd onderling druk gespeculeerd - en een hoop onzin verkocht - over wat de antwoorden konden zijn. 's Avonds bij het beoordelen van de ingevulde formulieren bleek dat één echtpaar alles goed had. Dit waren Dhr. en Mevr. Van Vegchel uit Leunen. Zij kregen de hoofdprijs: een huifkartocht ter waarde van 45,- geschonken door 't Vöske (zie foto). De troostprijs ging dit jaar naar Netje van Well uit Ysselsteyn, een trouwe fietster van de VZO fiets-puzzeltocht. Zij mocht een tegoedbon goed voor een Limburgse vlaai' van bakkerij Van Gassel in ontvangst nemen. De fiets-puzzeltocht werd door de horecagroep van de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers Heide-Leunen-Merselo-Veulen-Vredepeel-Y sselsteyn georganiseerd met name door café restaurant Herberg de Peel te Ysselsteyn, café touratyjt.' i

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 11