4 WERKGROEP HISTORIE LEUNEN. Op initiatief van de Dorpsraad is op 2 oktober 2006 de Werkgroep Historie Leunen opgericht. Doel is om zo veel mogelijk historische gegevens van Leunen te verzamelen en veilig te stellen. In de eerste maanden dat de werkgroep nu aan het werk is, is een inventarisatie gemaakt van de verschillende historische aangelegenheden. De werkgroep is aangesloten bij het Lokaal Historisch Platform Venray en telt nu 8 leden. Er is een lijst van te archiveren onderdelen opgesteld. En het is de bedoeling dat alles digitaal zal worden opgeslagen en t.z.t. zal worden aangesloten bij de te ontwikkelen Rooynet internetsite Aan de hand van deze lijst van te archiveren onderdelen hebben alle leden een taak hiervan op zich genomen: Herman Holtackers Pater Kustersstraat 13 Voorzitter en algemene zaken Wiel Broers Weth Reintjesstraat 3 Digitale verwerking en Voetbalclub Annie Reintjes-Jenniskens secretaris en foto's Leunen 2007 en Kerk Gerrit Cornelissen Mr. De Haanstraat 18 Archief ordenen en Bevolking Rick Cremers Vicarieweg 70 Carnavalsvereniging Theo Hendrix Brienshoekweg la Boerderijen Jan Jenniskens Blankenberg 9 Bevolking en markante dorpsbewoners Carel Jeucken Albionstraat 33 Scholen. Het vergaderlokaal is bij Gerrit Cornelissen Mr. De Haanstraat 18 waar archiefkasten zijn geplaatst zodat alles goed bewaard kan worden. Wij vragen aan alle inwoners of oud inwoners van Leunen die voor de historie belangrijke zaken hebben en veilig willen stellen voor de toekomst, contact op te nemen met een van de leden van werkgroep Wij hopen dat de werkgroep met medewerking van de Leunse bevolking veel van de geschiedenis van Leunen kan worden opgeslagen, Verder willen wij de inwoners van Leunen via de Ruuper op de hoogte houden.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 5