Marie Maas-Janssen, Jaargetijde overleden ouders Nellen-Rutten en overleden fam. Leden Misdienaars Ruud M. en Youri Lector: Ria Derikx Woensdag Hemelvaart vd Heer 19.15 H. Mis 16 mei Jaargetijde Petrus Ewals en Elisabeth Ewals-Fleuren Lector Coby Pouwels Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide Bedevaart Oostrum Aanstaande zaterdag -12 mei - vindt in Oostrum weer de jaarlijkse Hoogmis met Mariaprocessie plaats. De H.Mis begint om 18.00u. Celebrant is de eerwaarde Heer H. Smeets, deken van Venray. De viering wordt opgeluisterd door de Harmonie van Oostrum, het Gemengd Koor van Oostrum, het Gilde van Aarle- Rixtel en de KBO. De parochiekerk van Oostrum is toegewijd aan O.L.Vrouw, Behoudenis der kranken. Eerste H. Communie Veulen Vanwege de communieviering op zondag 13 mei 2007 om 11.00u in Veulen, komt de reguliere weekendmis te Veulen op zaterdagavond 12 mei (18.00u) te vervallen. Dit jaar doen 17 kinderen de Eerste H. Communie. Moederdag Moederdag wordt gevierd op de 2e zondag in mei. E.e.a. is ontstaan in Amerika. Anna Jarvis leefde eind negentiende eeuw in Grafton, West Virginia. Anna's moeder had elf kinderen, waarvan er zeven jong stierven. Om haar verdriet te Vergeten' besloot Anna's moeder haar leven te wijden aan het helpen van andere mensen. Op de sterfdag van haar moeder (de tweede zondag in mei 1906) besloot Anna iets te organiseren om alle moeders te eren. E.e.a. resulteerde uiteindelijk in "Moederdag", dat intussen in veel landen gevierd wordt, maar niet altijd op dezelfde datum. Zo wordt moederdag in veel katholieke landen op 15 augustus gevierd (Maria-ten-hemelopneming). Overige bijzondere vieringen in de maand mei. Ter informatie treft men hieronder relevante data aan: Woensdag 16 mei: (Vooravond van Hemelvaart) 18.00u: H.Mis in Veulen; 19.15u H. Mis in Heide. De reguliere avondmis in Leunen komt derhalve te ver vallen. Donderdag 17 mei 2007 (Hemelvaart!: 11.00u: Viering van de Eerste H. Communie in Leunen. Vrijdag 25 mei: Om 14.00u huwelijksmis in Veulen (betreft Sjef Classens en Corien Peeters; Veulensewaterweg 23).

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 4