4) Zondag 22 april: Presentatieviering communicanten Leunen (om 10.30u). 5) Dinsdag 24 april: H. Mis in Heide vanwege 50-jarig huwelijksfeest (om 15.00u). 6) Vrijdag 27 april: Vormselviering in Leunen (om 19.00u). 7) Zaterdag 28 april: Vormselviering in Veulen (om 19.15u). Ter overweging: Waarom ik? Is de bekoring niet groot, dat we een tikje verontwaardigd roepen: waarom ik? Ik voel me niet geroepen! Ik voel me niet geroepen om zuiniger met energie om te gaan. Ik voel me niet geroepen om op te draaien voor de armoede en honger in de wereld. Ik voel me niet geroepen om bij agressie in trein of op straat dapper mijn mond open te doen. Ik voel me niet geroepen de eenzaamheid van zieken of oude mensen om me heen te verlichten. Ik voel me niet geroepen om met vrijwilligerswerk op te draaien voorde kinderen van anderen. Ik voel me niet geroepen om in een bekritiseerde kerk actief te worden of verantwoordelijkheid te dragen. Herkent u daar iets van? Het zijn geen nare mensen die zo denken! Speelt dat niet enigszins in in ieder van ons? We zien ertegen op uit onze schulp te kruipen van vertrouwdheid en veiligheid. Ja, iemand die zich uit eigen kracht geroepen voelt tot grote daden zijn we eerder geneigd niet helemaal te vertrouwen. Gelukkig mogen we vertrouwen op kracht die van elders komt. Krachten die ons uitnodigen verantwoordelijkheid te nemen: Natuurlijk God die ons uitnodigt. en de nood van de mensen, die een appel op ons doet Wellicht hebt u dat ooit gedacht: Waarom ik?? Als die vraag steeds terugkomt, kon het wel eens zijn, dat God aan u trekt. Dat het God is die u roept. Om die smalle, moeilijke weg op te gaan, de weg van de geroepene, die ook het risico loopt te worden nageroepen. Welke stem is sterker? Waarom Ik? Of: "Kom en volg Mij." (Bovenstaande tekst is van de hand van onze bisschop - Frans Wiertz). Pastoor C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 4