22 Dorpsraad Veulen Beste inwoners van Veulen, Verleden jaar hebben vijf dorpen in de gemeente Venray, ondersteund door gemeentelijke, provinciale en Europese subsidies, wandelroutes uitgezet Deze wandelroutes, volgens het knooppuntensysteem uitgezet, zijn aangelegd in Leunen, Oostrum, Smakt, Ysselsteyn en Veulen. In Merselo werden al een jaar eerder wandelroutes volgens dit systeem uitgezet. In de toekomst kunnen al deze routes gekoppeld worden en zo een wandelroute-netwerk vormen. Voor elk van deze routes wordt een uitgebreide folder uitgebracht met daarin beschrijvingen van bezienswaardigheden en foto's daarvan. Onder auspiciën van de Dorpsraad Veulen hebben Harrie van Rijswijck, Gerrit Reintjes (Boerderijwinkel) en Gerrit Reintjes (Bloemen) zich ingezet om voor Veulen deze klus te klaren. Zij hebben een route van 12 km uitgezet die de wandelaar, vaak via beken en waterlossingen, voert naar ongekend mooie plekjes in ons dorp, de 'Veulense Waterenroute'. In alle dorpen zijn de routes nu klaar en op zaterdag 14 april zullen deze met enig feestelijk vertoon, door de stichting Dorpsradenoverleg Venray gezamenlijk worden geopend. Deze opening vindt plaats om 15.00 u in café/restaurant 'Het Pelgrimshuis' in de Smakt. Daags daarna, dus op zondag 15 april, worden in de diverse dorpen de eigen wandelroutes voor het wandelpubliek opengesteld. Voor Veulen houdt dit in dat op die dag om 11.00 u de 'Veulense Waterenroute' officieel door de voorzitter van de Dorpsraad wordt geopend. Daarna wordt de route o.l.v. de uitzetters gelopen, ledereen die zin heeft om dan de route of een gedeelte daarvan te lopen, wordt daar nu al van harte voor uitgenodigd. Volgende week volgt meer informatie hierover. Dorpsraad Veulen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 23