Rabobank organiseert workshops voor verenigingen Op 2, 17 en 25 april organiseert Rabobank Venray 3 workshops speciaal voor verenigingen en stichtingen. Alle workshops zijn inmiddels helemaal volgeboekt. Op haar kantoor in Venray ontvangt ze verdeeld over 3 bijeenkomsten 80 geïnteresseerde verenigingen. De workshops Op 2 april staat 'geldzoeken loont!' op het programma. Bijna iedere vereniging of stichting, klein of groot, heeft ermee te maken: te weinig geld. Dit probleem dreigt steeds groter te worden. Er is echter, vaker dan men denkt, een oplossing voor dit probleem. 'Besturen en beleid maken' is het thema op 17 april. Deze workshop is de eerste stap op weg naar een beter bestuur. Het maken van een beleidsplan gebeurt vaak eens per vier jaar. Het regelmatiger nagaan van de stand van zaken rondom de uitvoering van het beleid is beter. Op 25 april leren de aanwezigen 'prioriteiten te stellen en organiseren Wil de vereniging voor de vrijwilliger aantrekkelijk blijven dan moeten werkzaamheden zó georganiseerd worden dat de vereniging hem wat te bieden heeft. De works hops worden gegeven door Ad Tuytelaars van het Nederlands Expertise Centrum Projecten. Bij de eerste workshop zijn ook Hans Beterams en Monique Janssen van Synthese betrokken. Daarnaast zal Rabobank Venray kort ingaan op de specifieke producten voor verenigingen en stichtingen. De Rabobank en verenigingen en stichtingen Ons (and kent zo'n 200.000 verenigingen en stichtingen. Met vele vrijwilligers die hun tijd en energie steken in hun hobby, hun idealen. De organisatie en de financiële kant van dat liefdewerk leveren soms wel de nodige hoofdbrekens op. Hoe werk je samen, hoe houd je anderen enthousiast? Het opzetten en runnen van een vereniging of stichting heeft tal van kanten: menselijk, zakelijk, juridisch. Hoe breng je de benodigde middelen bij elkaar en hoe beheer je die? Al die aspecten hebben met elkaar te maken. Vrijwilligerswerk is geen vrijblijvende aangelegenheid. Het vraagt om een goed beleid. Bij de Rabobank staat een team speciaal voor verenigingen en stichtingen opgesteld. Zij bezitten veel praktische kennis en helpen graag met alle belangrijke zaken.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 19