A a n alle inwoners van Veulen. 19 Hartelijk dank voor uw royale gift aan de Jantje Beton Collecte St. Jeugdclub Veulen. Stichting De Hoefslag genomineerd voor NET Trofee 2006 U kunt helpen met uw stem! Onlangs is Stichting De Hoefslag te Veulen door het Ministerie van VROM genomineerd voor bovenstaande Trofee. Vanuit alle landelijke inzendingen zijn er 20 genomineerd, welke 23 maart aanstaande tijdens een congres worden gepresenteerd. Op de lijst van 20 genomineerden prijkt naast een project van onder andere de Gemeente Amsterdam en de winkelketen C&A Nederland ook Stichting de Hoefslag te Veulen! Het ministerie tracht door het uitgeven van een trofee diverse duurzame en energiebesparende projecten de aandacht te geven die het verdiend. Bovendien trachten ze via deze weg de toepassing van dit soort projecten te stimuleren. De Trofee bestaat uit een kunstwerk en een bedrag van 25.000,- dat door de winnaars moet worden besteed aan een project gericht op energie bewust wonen of werken. Stichting De Hoefslag heeft bij de bouw van het nieuwe dorpshuis een gesloten warmtepompsysteem toegepast. Het volledige gebouw wordt hierdoor middels aardwarmte opgewarmd. Hiervoor zijn warmtebronnen aangebracht en wordt de warmte middels een speciale compressor overgebracht op de vloerverwarming. Door toepassing van de aardwarmte is er geen gasaansluiting aanwezig. Positief gevolg is dat het gebouw op een duurzame wijze wordt verwarmd en tevens de uitstoot van C02 fors wordt verminderd. Mocht Stichting De Hoefslag de prijs winnen dan zal dit worden besteed aan toepassing van zonnecollectoren zodat er qua energievoorziening een totaal zelfvoorzienend systeem ontstaat. Maar zover is het nog niet!

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 20