29 bestemd als een huursubsidie voor alle Veulense verenigingen die in het komende jaar van het nieuwe gebouw gebruik gaan maken. Anders gezegd, zij hoeven zelf nu nog maar ongeveer 1/3 van de huur te betalen. Geweldig bedankt jongens! Daarna gingen alle registers open en kon René Smedts de geluidsinstallatie en de akoestiek van het nieuwe gebouw testen. René, die op deze avond spontaan zijn diensten gratis aanbood, was vol lof over deze zaken.Het was maar goed dat juist in deze nacht de klok een uur werd teruggezet want anders was toch menigeen wel erg laat thuis gekomen. Op zondagmiddag was er dan de open dag. Het was tot 18.00 u gezellig druk en vele dorpsgenoten, oud-dorpsgenoten en andere belangstellenden kwamen een kijkje nemen. Evenals de andere dagen werd er op de beamer de film van de bouw vertoond en kon men de voortgang van de bouw op de voet volgen. Voor de kinderen was 'Kwebbel' in vol ornaat aanwezig en vermaakte de jonge jeugd met ballonnen. Tevens was er een heel schmink-team op de been om de kinderen naar wens te beschilderen. Tegen een gevel in het grote lokaal zijn de mooie smeedijzeren letters 'DE HOEFSLAG' gemonteerd. Deze zijn afkomstig van het gesloopte verenigingsgebouw met diezelfde naam uit St. Anthonis. Via John Pouwels hebben ze hun weg naar het Veulen gevonden en zij n hier een tweede leven begonnen. Rechts in het portaal bij de hoofdingang hangt een gedenkplaat. De bouwcommissie vond dat daarop, behalve de gegevens over de bouw ook een toepasselijke Latijnse spreuk moest komen. Een spreuk die recht doet aan onze gezamenlijke prestatie. Het is geworden: Concordia res parvae crescunt. Dit betekent: Eendracht maakt kleine zaken groot, of korter gezegd, Eendracht maakt macht en dat is nou net wat we bedoelen te zeggen! Namens de bouwcommissie, G. Reintjes.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 30