28 Nieuwbouw Hoefslag Begunstigd door uitzonderlijk goed weer werd in het voorbije weekend onze nieuwe 'Hoefslag' feestelijk geopend. Het begon op vrijdagmiddag 28 oktober met een herdenkings bijeenkomst in besloten kring op het kerkhof. Daar hebben we met de nabestaanden van nauw bij de bouw betrokken mensen, stil gestaan bij het verlies van hun dierbaren en hun betekenis voor onze Dorpsgemeenschap.Daarna volgde een sfeervol samenzijn in het nieuwe Dorpshuis. Vrijdagavond 19.00 u. Opening door de voorzitter van de stichting, Bert Smets en wethouder Mathieu Emonts. Honderden mensen, trotse gezichten, lovende woorden, sfeervolle serenades door harmonie St. Catharina' en joekskapel 'Luuster Efkes', prachtige versiering, lekkere koffie met vlaai van Timmermans Agri Service), toepasselijke cadeau's, smakelijke heildronken, hartige hapjes Na de H.Mis van zaterdagavond werd het Dorpshuis door pastoor Müller, plechtig ingezegend en werd het dé avond voor de vele vrijwilligers. Joekskapel 'Noeët Tuus' kwam hun medelid Bert Smets muzikaal feliciteren met de geleverde prestatie, dit ondanks het feit dat ze in het voorbije jaar, op menige repetitie het zonder Bert hadden moeten doen. Voor zijn uitzonderlijke inzet tijdens de bouw, bood Harrie van Rijswijck namens de bouwcommissie, Bert en zijn vrouw Elly een weekend naar de diamantstad Antwerpen aan. Jeu Sonnemans werd als beheerder van de oude 'Hoefslag' bedankt voor zijn goed beheer gedurende al die jaren. Met een gevulde enveloppe en een kistje sigaren als tastbare herinnering daaraan kan hij op zijn lauweren gaan rusten. Ciel Reintjes de beheerder van het nieuwe gebouw, werd veel succes toegewenst met haar nieuwe taak. Irma van Staveren droeg op een voortreffelijke wijze een door haarzelf gemaakt gedicht over de wordingsgeschiedenis van 'De Hoefslag' voor. Om het feest compleet te maken trad het voltallige Caqumpteam naar voren en bood een cheque van 4.000,- aan. Dit geld was

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 29