Nieuwbouw Hoefslag 22 Omdat de openingsdatum van het nieuwe gebouw er aan zit te komen is het interessant om aan de vooravond van dit feestelijk gebeuren de ontwikkeling van de huisvesting van de Veulense verenigingen eens onder de loep te nemen. Voordat er een verenigingsgebouw was, vergaderden de vrouwen en meisjes, verenigd in de Boerinnenbond, Jongeren Gemeenschap of B.J.B. in het zaaltje boven de sacristie van de kerk. De mannen en jongens verenigd in de handboogschutterijDeEendrachtde Carnavalsvereniging 't Dartele Veulen', de eiervereniging 'St. Antonius', Jonge boeren of K.P.J. kwamen bijeen in het café. Er was duidelijk behoefte aan een eigen onderkomen, vooral voor de jeugd. Bij de gemeente werd hiervoor een verzoek ingediend en op 26 oktober 1975 werd het eerste sobere verenigingsgebouw door de in Veulen wonende wethouder Jo van Oers geopend. Dit houten gebouw stond net achter het kerkhof op de hoek van het huidige trapveldje en de vloer was gemaakt van trottoirtegels. Voor een passende naam was een prij svraag uitgeschreven. De naam 'De Hoefslag' werd ingezonden door Gerrit Reintjes Lorbaan Hzn) en als meest geschikte gekozen uit diverse inzendingen. In oktober 1982 is dit gebouw daar afgebroken om vervolgens, in verkleinde uitvoering, dichtbij het voetbalterrein aan de huidige Voerleberg weer opgebouwd te worden. Daar heeft het jaren dienst gedaan als kleedlokaal voor het cafévoetbal. In het vooijaar van 1987, toen de fam. Timmermans-Jacobs dit bouwperceel kocht om er een woning op te bouwen, is het afgebroken. In de loop van 1982 is het huidige gebouw geplaatst. Dit gebouw kwam uit Lekkerkerk. Daar was een hele stadswijk gebouwd op een vuilnisbelt waarvan de grond vergiftigd was.De bebouwing werd afgebroken en de giftbelt afgegraven. Het gebouw deed daar dienst als noodschool. Aanvankelijk was voor een nieuw gemeenschapshuis in Veulen anderhalve ton beschikbaar. De gemeenteraad maakte daar waarschijnlijk onder het motto 'het kan beter aan de laatste mankeren

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 23