Ö'êNêNSJi Stichting L.E.O. 16 zaterdag alweer voor keer naar verslag Terwijl Duitsland zich opmaakt om te stemmen op zondag is er een klein dorp in het westen van Duitsland wat zaterdagmiddag op zijn grondvesten zal gaan trillen. Natuurlijk weten ze dit nog niet, maar ze zullen ongetwijfeld nog lang napraten over "die Hollander''. Iets na drieën vertrekt de bus vanaf het kerkplein richting Duitsland. In de bus is de stemming goed, er wordt druk gepraat over vorige wijnfeesten en ViTh Holland heeft een video gemaakt met de film van de wijnfeesten van Dernau. Degenen die voor de eerste keer meegaan moeten wel even slikken als ze de film hebben gezien... Na een verkeerde afslag te hebben genomen en de weg gevraagd te hebben aan een Duitser met meer overgewicht dan goed voor hem is, stappen we rond half 6 uit de bus en lopen naar het centrum van Bad-Neuenahr Ahrweiler. Er is één plein met maar liefst 3 wijn verstrek eilanden en dus gaan we daar maar staan want verder is er niet veel te beleven. De witte wijn vloeit ai meteen rijkelijk en we hebben de wijnkoningin en haar twee prinsessen ook al snel gespot. Er zijn genoeg eet-kraampjes aanwezig dus we hoeven ook geen honger te lijden. Rond 8 uur begint de band Come On met spelen en al snel staat de dansvloer vol. Natuurlijk doen wij ook gezellig mee met de polonaise want niet altijd even op prijs wordt gesteld. Maar dan gaan er een paar stro-balen "per ongeluk" kapot op de dansvloer en zijn er nog maar 2 woorden die de situatie kunnen beschrijven: Totale chaos!! De band schijnt 't geen probleem te vinden want ze spelen rustig door en zijn ook niet te beroerd om even te verkondigen dat "Leunen 5 meister" is geworden of een verzoekje te spelen. De foto's liegen er in ieder geval niet om (www.leunen.nl/leo). Rond half 12 moeten we weer vertrekken maar natuurlijk niet zonder souvenir, dus de vogelverschrikker gaat mee de bus in. De terugweg verloopt zonder problemen op een enkeling na die zijn wijn niet binnen kan houden en opeens geen kots zakje kan vinden. We mogen wel stellen dat de wijnfeesten een jaarlijks terugkerend fenomeen zijn geworden en dat we volgend jaar zeker weer gaan!

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 17