19 De 'open dag' die we op zondag 8 mei gehouden hebben is goed geslaagd. Heel veel dorpsgenoten kwamen een kijkje nemen en kregen een goede indruk van grootte en mogelijkheden van het gebouw. Fijn dat er zoveel belangstelling was! De bouw verloopt voorspoedig. Nu ook de laatste gevel opgetrokken is heeft het gebouw weer meer allure gekregen. Het voegwerk is bijna klaar. Er is gekozen voor volle, glad afgewerkte voegen. Dit soort voegwerk duurt wel langer dan gewoon voegwerk, maar er is in de eerste vijftig jaar dan ook geen onderhoud meer aan en dat willen we net hebben. De isolatieplaten voor het dak liggen al klaar en zullen binnenkort aangebracht worden. De opdracht voor de levering van een geheel roestvrij e, stalen keuken is de deur uit. Na veel kijken en vergelijken is de keuze uiteindelijk gevallen op een keuken van de fa. Imming uit Venlo. Voor het akoestisch plafond zijn de platen en de kleur daarvan ook uitgezocht zodat ook deze besteld kunnen worden. Voor het meubilair zijn nog geen keuzes gemaakt. Het enorme aanbod van stoelen en tafels in evenzoveel modellen en prij zen maakt de keuze hier extra moeilijk. Binnenkort worden echter ook hier knopen doorgehakt. Voor de verwarming van het gebouw heeft de bouwcommissie unaniem gekozen voor een warmtepomp. Dit systeem is in aanleg duidelijk duurder maar in exploitatie duidelijk goedkoper dan verwarmen met een gasketelWe hoeven namelij k geen gas in te kopen, sterker nog, de nieuwe 'Hoefslag' krijgt helemaal geen gas- aansluiting. Wat is eigenlijk een warmtepomp? Een warmtepomp is goed te vergelijken met een koelkast. Bij een koelkast wordt de warmte gehaald uit de voedingsmiddelen die in de koelkast staan en deze warmte wordt aan de achterkant via dunne spiralen weer afgevoerd. Een warmtepomp haalt warmte uit de omgeving, maakt er warmte met een bruikbare temperatuur van en geeft daarna deze warmte weer

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 20