Tel: 0478 - 568880 Inleiding. De reconstructiewet heeft in 2004 geleid tot het reconstructieplan Noord en Midden Limburg. In 12 jaar tijd kan door het uitvoeren van projecten uitvoering gegeven worden aan de doelen die in het reconstructieplan omschreven zijn. De provincie Limburg heeft het opstellen en uitvoeren van DorpsOmgevingsProgramma's als instrument geïntroduceerd om een aantal doelen uit het reconstructieplan te bereiken. Een DOP is een bundeling van projecten die nodig is om de toekomstvisie van een dorp en haar omgeving te realiseren. in het reconstructiegebied Venray Meerlo-Wanssum is besloten om voor elk dorp een DOP op te stellen. Uit de dorpsraad Veulen is een werkgroep samengesteld die voor het Veulen het voorwerk voor een DOP heeft uitgevoerd. Op 9 december 2004 is een informatie- en discussieavond gehouden in de zaal over de toekomst van het Veulen. Op deze manier heeft het werkgroepje de gevoelens en de wensen geïnventariseerd. Aan de hand van de thema's. Wonen in de Kern, Wonen en Werken in het Veulen, Leefbaarheid en Aankleding van het dorp zijn alle aspecten aan bod gekomen. Met behulp van de ingebrachte meningen en wensen is een toekomstvisie op de verschillende thema's samengesteld. Vervolgens is een opzet gemaakt voor projecten die kunnen leiden tot het realiseren van deze toekomstvisie. De werkgroep wil deze toekomstvisie en deze lijst met projecten terugkoppelen naar alle inwoners van Veulen, de gemeente en de provincie. Vervolgens zullen we de toekomstvisie en de projecten in een definitief Dorpsomgevingsprogramma vastleggen. Wonen in de kern Veulen. Bestaand: Het woongebied in de kern van Veulen betreft de straten, Brugpas, Vlies, Voerleberg en de Veulenseweg. Nieuw: Nieuwe woningen kunnen op dit moment nog gebouwd worden aan de Voerleberg. Via een artikel 19 procedure zijn hier 7 kavels gerealiseerd ten behoeve van vrije sectorwoningen. Veulen wenst een gespreide uitgifte van kavels, wij wensen 1 tot 3 nieuwe woningen per jaar. Aansluitend aan de bejaardenwoningen aan de Voerleberg zijn 4 huur of goedkope koopwoningen gewenst. Toekomst: De dorpsbewoners wensen voldoende groen in de woonwijk Vlies-Voerleberg. Het huidige evenementen terrein waar het dorpsfeest gehouden wordt mag niet geheel bebouwd worden. Als er bij het nieuwe verenigingsgebouw geen nieuw evenementen terrein gerealiseerd kan Worden is bebouwing van het huidige terrein niet gewenst, maar dient het de huidige bestemming te behouden. De beste locatie voor toekomstige woningen is het terrein aan de brugpas tegenover de woningen aan de brugpas. (Zie rode pijl in figuur 1 pagina 2) 2005 Dorpsomgevingsprogramma Veulen Paeina -l Samenvatting Dorpsraad Veulen Secretariaat: G. Reintjes Voerleberg 26 5814 AV Veulen DorpsOmgevingsProgramma Veulen. Toekomstvisie Veulen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 20