Nieuwbouw Hoefslag 16 Zoals iedereen die langs komt kan zien, de bouw gaat gestaag verder. Begin januari werd tussen de vorst en de regen door, de vloer voor het grote lokaal gestort. Inmiddels zijn nagenoeg alle kozijnen gesteld en de binnenmuren groeien naar hun volwassenheid. Hoewel de bouw goed op schema ligt, waren er in de voorbije week toch minder bouwactiviteiten dan normaal. Er waren andere gebeurtenissen die de volle aandacht vroegen. Een carnavalsoptocht waarin de 1e prij swinnaar van de Prinsen wagens van Venrayse optocht meetrekt, die zie je niet overal en die moet dan ook goed bekeken worden en daar moet op gedronken worden! Toen dat feest goed en wel voorbij was gooiden de regengoden alle kleppen open. Enfin, het voordeel van dit nadeel is natuurlijk dat het voorlopig niet meer stuift en dat is ook wat waard. Albert Classens, de werkverdeler van de vrijwilligersschare, dirigeert momenteel zoveel mogelijk mannen naar de steenzagerij. Er moeten zo'n 8000 stenen gezaagd worden waarvan er ongeveer 5000 door de vrijwilligers gezaagd kunnen worden. Dit karwei is al voor driekwart geklaard. Als het weer meezit dan zijn de binnenmuren over anderhalve week op hoogte en kan de deklaag gelegd worden. Ondertussen is een delegatie van de bouwcommissie er al enkele middagen op uit getrokken om een verantwoorde keuze te kunnen maken uit het grote aanbod van stoelen, tafels en keukenuitrusting. De stoelen moeten gemakkelijk zitten, stapelbaar zijn, niet te zwaar maar toch degelijk zijn, mooie vorm hebben en niet te duur zijn. Moeten ze van hout zijn of van kunststof, met of zonder armleuning en in welke kleuren had u ze graag willen hebben? Dit geldt uiteraard ook voor de tafels.Welk formaat moet het zijn. Alles is te leveren en overal hangt weer een ander prijskaartje aan. Bij de keukenuitrusting weer andere vragen: Moet alles van roestvrij staal zijn, moeten de kasten boven het aanrecht tot aan het plafond komen, waar komen de spoelbakken, wilt u een gas-of een elektrische kookplaat, moet de koelkast ook een vriesvak hebben, moet de vaatwasser op een verhoging geplaatst worden, hoe groot had u de afzuigkap willen hebben? Binnenkort komen de offertes binnen en kunnen er verantwoorde keuzes gemaakt worden Namens de bouwcommissie, G.Reintjes.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 17