2 Als je geen contact zoekt met God, zul je Hem ook niet vinden. Als je echter wel persoonlijk contact met Hem zoekt, dan leer je iets van Zijn oneindigheid kennen, maar ook van Zijn aanwezigheid in ons leven van alledag. Van Zijn 'overal' én Zijn 'dichtbij'... Jezus wees ons daarbij de Weg. De weg die hij zelf was. God is ons in Jezus nabij. Door de eeuwen heen zijn mensen de Weg van Jezus gegaan. Zij vonden elkaar onderweg, volgden dezelfde richting en vormden gemeenschappen. De Kerk... Ook nu nog komen wereldwijd op ieder moment van het etmaal wel ergens ter wereld mensen samen in Zijn naam. Zo is ook de Kerk 'overal en dichtbij': Maar we moeten voorkomen dat dit in de toekomst niet meer mogelijk is. Als inkomsten gaan dalen omdat de nieuwe generatie zelfverdienende gezinnen niet meebetaald, maar wel bij gelegenheid diensten van de kerk vraagt (doopsel, communie, uitvaart, kerstmis, af en toe een H.Mis) dan ontstaat er een groot probleem. Het zal dan op den duur de parochie in de problemen brengen zodat u straks er niet meer terecht kunt als u het nodig heeft. Want de kerk moet bestaan van wat wij geven. Zonder onze inbreng is er geen gemeenschap en dus geen 'dichtbij'. Zonder 'dichtbij' is er ook geen 'overal'... Actie Kerkbalans Zorg dat de Kerk overal en dichtbij blijft. Nu, maar ook later, voor de generaties die na ons komen. Daarvoor vraagt Actie Kerkbalans ook dit jaar weer uw concrete steun. Laat zien dat u gelooft dat er meer is dan hard werken, uw familie en hobby's. Aan dit alles komt ooit een einde, alleen God blijft.... laat de parochie dan ook dichtbij blijven als teken van die God die ons verder iaat kijken dan dit aardse leven alleen. In deze Ruuper vindt u informatie hoe u aan de actie Kerkbalans kunt deelnemen. Hartelijk dank voor uw gift! Kapelaan W. van Dijck

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 3