Veulen voert actie voor Azië 26 (Zie ook: http//www.dorpenvenravni en/of http://jdewit. fol.nl) Op nieuwjaarsdag is de actie in café-zaal 't Veule gestart en nadat Antonie iedere gast bij binnenkomst had verwelkomd schoof menigeen aan om aan het traditionele haantjestoepen deel te nemen. De wagenbouwers van carnavalsvereniging "t Dartele Veulen, die dit toepen organiseert, boden spontaan aan de opbrengst te doneren aan de actie. En er werd wat afgetoept. De opbrengst was hoger dan in andere jaren en elke bezoeker van het café deed van harte mee aan de "dubbeltjes-actie" van Antonie. Daarnaast ging ook veel fooiengeld in de collectebus. We konden spreken van een bijzonder geslaagde actiedag. Op 2 januari was er het Prinsenbal. De vorst liet weten dat er€ 2,00 per volledig ingevuld briefje met betrekking tot het "prinsen raden" naar de actie zou gaan. Aftredend Prins Twan den eerste had graag wat lintjes geknipt in het dorp, maar men had hem daarmee toch mooi in de kou laten staan. Dus zorgde 't Dartele Veulen voor een toepasselijk lint met schaar en mocht de Prins op de valreep dan toch nog een lintje doorknippen, op voorwaarde dat hij elf euro voor de actie betaalde. En het zou Prins Twan den eerste niet zijn geweest als hij dit niet met zijn joviale en stralende lach gedaan had. Ook de tweede actiedag was hiermee volledig geslaagd. Daarnaast heeft Guus Geurts aangeboden om maar liefst de helft 2,00 per persoon) van de opbrengst van zijn diavoorstelling over Azië op 23 januari om 15.00 uur in.Café-zaal De Evenaar in Venray, te doneren aan onze actie. Verder is er een speciaal bankrekeningnummer geopend (1471.535.843 t.n.v. B.J.M.C. van Gemert onder vermelding van "Veulen helpt Azië") waarop men los van de overige nog te organiseren initiatieven geld kan storten (Storting op deze rekening is kosteloos!). De webmaster van de dorpensite heeft een speciale site geopend voor de actie; 1httpi de witfo 1nl"Omdat hij alle actie-ontwikkelingen bij gaat houden, hopen we dat hij de komende weken tijd te kort komt.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 27