Veulense dorpsgemeenschap gaat iets doen voor getroffen gebieden Na het dagenlang bekijken van de schokkende beelden uit Azië en Afrika ontstond bij Ben van Gemert en Hayke Hendrix spontaan het idee om iets te gaan doen voor de slachtoffers. Maar wat, hoe en door wie Wij hebben ons de vraag gesteld "wat kunnen we als kleine gemeenschap betekenen voor zo3n grote groep gedupeerden Hierbij kwamen we tot de conclusie dat het direct beschikbaar stellen van gelden voor wederopbouw aan een vergelijkbaar klein dorp het meest bij Veulen past. Wij denken dan aan bijvoorbeeld schoon water voorzieningen, sanitaire voorzieningen en andere voorzieningen op het gebied van de eerste levensbehoeften met als doel de mensen in de gelegenheid te stellen de primaire wederopbouw zelf op te kunnen pakken. Op deze manier kan men de eigen cultuur in stand houden. Alleen kunnen we geen actie starten. Daarom hebben we een aantal mensen uit het dorp, o.a. de voorzitter van de dorpsraad, gebeld en naar hun mening gevraagd. Ons idee werd enthousiast ontvangen en daarmee was de actie geboren! De bedoeling is dat het bij elkaar gebrachte geld naar een dorp gaat, waarvan bekend is dat er een ontwikkelingswerker actief is, waardoor we weten dat het geld voor 100% goed benut wordt. Naar dit dorp en de ontwikkelingswerker zijn wij naarstig op zoek. Omdat het idee pas gisterenmiddag (29-12) spontaan ontstaan is, vragen wij of iemand ons in contact kan brengen met zo'n ontwikkelingswerker. De actie's gaan drie weken duren vanaf 1 januari 2005. Op nieuwjaarsdag start de inzamelingsactie om 12.00 uur in café-zaal 't Veule. Aan de bezoekers zal worden gevraagd op vrijwillige basis 0,10 per consumptie extra te betalen, waarna Antonie dit bedrag zal verdubbelen. Tijdens de diverse carnavalsactiviteiten zal er in de zaal een collectebus geplaatst worden. Verder is er een speciaal bankrekeningnummer geopend (1471.535.843 t.n.v. B.J.M.C. van Gemert onder vermelding van "Veulen helpt Azië") waarop men los van de overige nog te organiseren initiatieven geld kan storten (Storting op deze rekening is kosteloos!).

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 25