17 Enerzijds is Hay een echte carnavalsvierder, anderzijds een fervent voetballer. Totdat hij in militaire dienst zijn knie dusdanig blesseerde dat hij moest stoppen met voetballen. Daarom besloot hij in 1972 om voetballeider te worden. Eerst van het tweede elftal, waarmee hij twee keer kampioen werd; in Ysselsteyn en Horst. Daarna van het derde en tenslotte van het vierde elftal. Ook het vierde elftal werd een keer kampioen onder zijn leiding. Toen zijn kinderen gingen voetballen, besloot hij leider van de jeugd te worden. Omdat hij vanwege zijn werk, niet meer iedere zaterdag bij de wedstrijden kon zijn, werd hij trainer van de jeugd. Tot op heden traint hij nog iedere week met veel plezier de F-jes. In de wintermaanden zit Hay in de wintercommissie. Deze organiseert tijdens de winterstop activiteiten voor de jeugdleden, zoals schaatsen, zwemmen, spellen, zaalvoetballen en regelmatig een spooktocht. Dat hij daar vrije dagen voor op moet nemen, deert hem niet. Vanaf '84-6 85 haalt Hay oud papier op voor de Eerste Wijkvereniging Leunen, kortweg de EWL. "Tot enkele jaren geleden gebeurde dat elke maand met de tractor, wat een heel karwei wasEerst moest het papier op de kar, daarna in de container en tussendoor moest het ook nog aangestampt worden. Tegenwoordig gaat dat heel wat makkelijker met die kraakwagens", vertelt Hay. Sinds 1991 is Hay óók penningmeester van de EWL. Hiervoor zet hij al diverse jaren de dropping uit en coördineert hij de verkoop van de kerstbomen. Hay is behoorlijk honkvast en volgens Mia maakt het hem ook niet zoveel uit wat hij moet doen, als het maar buiten is. De Gouden Knol wordt zondag 9 januari a.s. om 14.00 uur aan Hay uitgereikt. Dit gebeurt in gemeenschapshuis "De Brink". Tevens is er dan gelegenheid om hem te feliciteren met deze onderscheiding. Tot ziens, Carnavalsvereniging "'t Knölleke" Leunen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2004 | | pagina 18