26 Start nieuwbouw Vorige week hebt u in 'de Ruuper' kunnen lezen dat 11 november voor Veulen een belangrijke dag zou worden. Op die dag namelijk, werd er beslist of er voor de bouw van ons nieuw Dorpshuis ook subsidiegelden beschikbaar gesteld zouden worden uit het Europees stimuleringsfonds voor proj ecten op het platteland van Noord - en midden -Limburg. Begeleid met een goed onderbouwd bouwplan en ondersteund door een reeks zwaarwegende argumenten waarom wij dat geld zo dringend nodig hebben, werd het subsidieverzoek bij de commissie ingediend. Hoewel we aan alle denkbare eisen voldeden weetje maar nooit hoe die commissie er tegenaan kijkt. God zij dank, reeds diezelfde dag bereikte ons vanuit Maastricht het geweldige nieuws dat wij voor de bouw van de nieuwe Hoefslag, een Europese subsidie van 297.000,- tegemoet kunnen zien. We zijn daar erg blij mee want anders was de bouw financieel niet mogelijk geweest. Het geeft ook een gevoel van voldoening dat we deze subsidieaanvrage helemaal in eigen beheer hebben gedaan en hierover dus aan niemand provisie verschuldigd zijn of kosten moeten vergoeden. Het kost toch al genoeg. Om een voorbeeld te geven: Alléén aan vergunningen, leges, architectkosten, onderzoekskosten e.d. zijn we nu al de lieve som van 34.00,- kwijt en daar is nog geen steen of schop grond bij Nu we dus een solide basis hebben gekregen kunnen we daad werkelijk met de bouw beginnen. We laten er geen gras over groeien, ja zelfs geen nachtvorst overheen gaan, we gaan meteen van start. aanstaande zaterdag gaat de eerste schop de grond in. U wordt verzocht om bij dit, voor Veulen, historisch gebeuren aanwezig te zijn. Wij verwachten u om 16.00 u op de bouwplaats tegenover de school. Wethouder M. Emonts heeft beloofd dat hij er bij zal zijn om een helpende hand te bieden, alvast vooruit lopend op de vele vrijwilligers die zich hiervoor spontaan aangemeld hebben. Ook de architect en de pers zijn uitgenodigd. Het gaat nu echt beginnen! Namens de Verenigingsraad, Bouwcommissie, Dorpsraad, G. Reintjes.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2004 | | pagina 27