20 KBO VEULEN Op dinsdag 19 Octhebben we een thema middag in de hoefslag.een Apotheker uit Venray komt spreken over gebruik en bijwerkingen van medicijnen. Tevens aansluitend zal er een video film gedraaid worden Deportatie in het zicht van de bevrijding. Bij 60 jaar herdenking razzia s, Het belooft een in tresante middag te worden. We hopen dan ook vele leden te mogen begroeten. Aanvang van deze middag is om 14.00 urn- De secr. Onthulling monument gedeporteerden Op zaterdag 9 oktober werd het monument ter herinnering aan de deportatie van 14 Veulense jongens onthuld. Het was een stijlvolle plechtigheid, die voorafgegaan werd door een H.Mis waarin zowel kapelaan van Dijck als het koor inspeelden op de ophanden zijnde gebeurtenis. De onthulling werd verricht door de twee nog in leven zijnde ex-gedeporteerden, Frans van Ooi en Joop Nabuurs. Namens de Stichting Deportatie oktober 1944 Noord-en Midden Limburg sprak dhr.Bèr Huijs over de deportatie. De directeur van de S.N.S.-bank, dhr.Ronald Mulders was ook aanwezig. Hij bood Jan Strijbos een cheque t.w.v. €1100,- voor de bestijding van de onkosten aan. Jan Strijbos is voorzitter van de werkgroep afd. Venray. Joekskapel 4Luuster Efkes' en het koor zorgden voor een passende muzikale omlijsting van het geheel. In een overvolle 'Hoefslag' vertelde Joop Nabuurs daarna het relaas van zijn belevenissen tijdens zijn deportatie naar en verblijf in Duitsland.Het was indrukwekkend om dit uit de mond van iemand te horen die het zelf meegemaakt had. Het was dan ook muisstil in de zaal. Al met al, een waardige afsluiting van deze onthulling. Veulen heeft nu een mooi monument dat de herinnering aan deze deportatie levendig houdt. Nogmaals dank aan al diegenen die de oprichting van dit monument mogelijk hebben gemaakt. Werkgroep deportaties oktober 1944 Veulen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2004 | | pagina 21