Harmonie St. Catharina op weg naar het Concours Deze week vertellen we u meer over het 2e en 3e muziekwerk dat de harmonie 23 oktober op het concours in de Maaspoort speelt. Symfonie Queen is het tweede concertwerk dat de harmonie in Venlo zal spelen. Het is een door Stijn Rutten gearrangeerde medley van 4 hits van Queen, You're my best friend, Killer Queen, We will rock you en Bohemian Rhapsody.'Deze medley is gebaseerd op uitvoeringen van the Royal Philharmonic Orchestra onder leiding van Louis Clark. De composities van Freddy Mercury en Brian May komen in dit stuk uitstekend tot hun recht en zijn een eerbetoon aan Freddy Mercury, artiest, musicus en songwriter. In de laatste 3 maten van Symfonie Queen hoort u de laatste vraag van Freddy Mercury: Who wants to live forever? Het 3e en laatste concourswerk dat de harmonie speelt is Remember Nine-Eleven. In opdracht van de harmonie onder leiding van Geert Jacobs schreef Stijn Rutten dit stuk speciaal voor de concoursdeelname. Remember Nine-Eleven is gebaseerd op het nummer "Overcome" van de band "Live" en vertelt over het moment dat op 11 september 2001 2 vliegtuigen in het World Trade Center in New York vlogen. Aan het begin van het stuk hoort u hoe de rust verstoord wordt door de aanslagen op de Twintowers, de paniek die ontstaat gevolgd door de verslagenheid, onmacht, woede en angst die de inwoners van New York voelen. Deze gezamenlijke gevoelens versterken het gevoel van eensgezindheid; het terrorisme moet verslagen worden, de herbouw kan beginnen. Op de onheilsplek zal een monument komen te staan waar de slachtoffers jaarlijks herdacht worden maar ondanks het superieure gevoel dat Amerika graag wil uitstralen blijft altijd toch die dreigingen dat is ook in de muziek te horen. Wilt u de stukken ook eens horen dan kan dit a.s. zondag 17 oktober tijdens het uitwisselingsconcert met Muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo in 't Gasthöes in Horst. Het concert begint om 11.30 uur.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2004 | | pagina 11