9 Harmonie St. Catharina op weg naar het Concours Deze week vertellen we u de inhoud van de eerste twee muziekwerken die de harmonie op het concours speelt. Lawrence of Arabia is het inspeelwerk waar de harmonie haar optreden op het concours mee opent. Maurice Jarre schreef het thema voor de film Lawrence of Arabia, het verhaal over de Engelsman Thomas Edward Lawrence, die tijdens en na de 1e wereldoorlog, 1914-1918, niet goed wist waar zijn grootste belangen lagen. Als soldaat was hij trouw aan de Engelse regering maar voor zijn gevoel hoorde hij bij de Arabische wereld. In de muziek is dit terug te horen in de 2 thema's die soms door elkaar Door het hele stuk zijn afwisselend het Arabisch thema en de innerlijke onrust van Lawrence te horen. Samen zorgen beide melodielijnen voor een dramatisch slotakkoord. van Thomas Doss. Het eerste concourswerk op zaterdag 23 oktober is de Alpina Saga. De Oostenrijkse componist Thomas Doss componeerde dit stuk dat geïnspireerd is door de Oostenrijkse natuur. Een wandelaar loopt door de bergen en geniet van zijn omgeving, en denkt er niet aan dat deze natuur verraderlijke verlokkingen kent die de harmonie u op een verrassende manier laat horen. Ruige hoogtes, gevaarlijke passen en niet te vergeten de wind en regen die tussen de toppen een angstaanjagende kracht krijgen komen voorbij. De wandelaar kan door het slechte weer 's nachts niet meer terug naar het dorp maar hij heeft geluk, 's morgens breekt de zon door en kan hij terug wandelen naar de vallei. Een verrassing verklappen we u namelijk dat de muzikanten nu niet alleen blazen maar ook zingen. Wilt u de stukken ook eens horen dan kan dit a.s. zaterdag 9 oktober tijdens het uitwisselingsconcert met fanfare Monte Corona in gemeenschapshuis de Torrekoel in Kronenberg. Het concert begint om 20.15 uur. Rabobank hoofdsponsor

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2004 | | pagina 10