w S^V X» 5? ad 1 PlWlli Jan 9 nationaal fonds kbnd l Kinderhulp bezorgd over steeds langere wachtlijsten jeugdzorg Het Nationaal Fonds Kinderhulp in Deventer maakt zich zorgen over het feit dat er in de jeugdzorg al geruime tijd meer vraag is dan aanbod. Met name de afgelopen jaren is het aantal aanmeldingen bij bureau jeugdzorg sterk gestegen, soms zelfs met wel 25% per jaar. En hoewel er niet meer wordt bezuinigd, is er nog steeds geen sprake van prijscompensatie van weleer. Kinderhulp is bang dat deze scheefgroei zich zal vertalen in nog meer financiële schaarste voor de kinderen en jongeren die met de jeugdzorg te maken hebben. Anders gezegd: nog minder geld voor extraatjes die het leven kleur geven. Daarom hoopt het fonds op een extra hoge opbrengst in de landelijke collecteweek, dit iaar van 25 april tl 1 mei. Voor de sterk toenemende vraag naar jeugdzorg valt een aantal mogelijke oorzaken te noemen. Zo telt Nederland anno 2004 meer jeugdleden dan voorheen. Verder worden problemen in gezinnen c.q. problemen met jeugdigen veel beter en effectiever gesignaleerd en geregistreerd. Voor een deel is er dus ook sprake van een schijngroei van de problematiek. Maar schijn of niet, feit blijft fat de jeugdzorg steeds meer onder druk komt te staan. En dat geldt dus ook voor de tienduizenden kinderen in Nederland die voor een groot deel van die jeugdzorg afhankelijk zijn. Het Nationaal Fonds Kinderhulp zet zich al tientallen jaren in om het leven van kinderen in de jeugdzorg wat vrolijker te maken. Het gaat daarbij doorgaans om bescheiden wensen. Kinderhulp kan bijvoorbeeld meebetalen aan een zomerkamp, speelgoed of het lidmaatschap van een sportvereniging. Het fonds krijgt daartoe aanvragen vanuit te huizen, pleeggezinnen en andere instellingen voor jeugdzorg. Deze beschikken vaak niet over de financiële middelen om 'hun'kinderen af en toe iets extra's te kunnen bieden. Kinderhulp springt waar mogelijk bij. Maar door toenemende zorgvraag van de laatste jaren - en de daarmee gepaard gaande groei van het aantal aanvragen - wordt dat voor het fonds steeds lastiger. Zo ontving in 2003 b.v. Rubicon Jeugdzorg in Horn een bijdrage voor een 5-tal computers voor diverse gezinshuizen. Tevens ontving Xonar Parkstad Limburg in Heerlen een vakantiebijdrage. Om toch zoveel mogelijk aanvragen te kunnen blijven honoreren, is het voor Kinderhulp absoluut noodzakelijk dat er tijdens de jaarlijkse landelijke collecteweek veel geld wordt opgehaald. Ook dit jaar, van 25 april t/m 1 mei. gaan er weer zo'n 25.000 vrijwilligers met de collectebus op pad. Samen moeten zij zorgen voor een groot deel van de inkomsten van Kinderhu lp.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2004 | | pagina 10