16 Kaapstad, 29 maart 2004 Beste mensen, Mijn naam is Loes Swinkels en ik studeer Sociaal Pedagogische Hulpverlening aan de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen. Op dit moment loop ik voor 10 maanden stage in Zuid-Afrika. Ik werk bij een kindertehuis voor meisjes van 13 t/m 18 jaar. Deze meisjes zijn het slachtoffer van misbruik, mishandeling, verwaarlozing en armoede. Vaak vind er thuis ook misbruik van alcohol en drugs plaats. De meisjes verblijven van maandag t/m vrijdag op de instelling en gaan van daaruit naar school. In de weekenden worden ze zo mogelijk ondergebracht bij ouders, familieleden of pleegfamilies Op dit moment ben ik bezig met het opstarten van een project samen met twee andere Nederlandse studenten. Dit project zal een festival voor en door de kinderen inhouden. Doelen van dit festival zijn onder andere verschillende instellingen met elkaar in contact brengen, de meisj es vaardigheden aanleren, en de meisjes deel laten nemen aan iets positiefs. Maar het grootste doel van het festival is geld inzamelen voor de kinderen van onze instellingen. De meisjes van mijn instelling komen vaak uit arme gezinnen en St. Michael's heeft maar weinig geld om de meisjes in hun behoeften te voorzien. Ze hebben vaak weinig ondergoed en andere kleding. Ze hebben maar 1 handdoek die ze dagen achter elkaar ongewassen gebruiken. St. Michael's heeft geen geld om de meisjes iets extra's te bieden, iets extra's dat voor mensen in Nederland vanzelfsprekend is. Vandaar het organiseren van een festival om zo geld in te zamelen voor de kinderen van onze instellingen. Maar voor het organiseren van het festival is geld nodig. Ik wil de mensen in Leunen, Veuien en Heide vragen om een steentje bij te dragen voor deze kinderen. Voor sponsoring voor het festival is een rekening geopend bij de Rabobank in Leunen. Deze rekening is: L.E. CM Swinkels, Project Zuid-Afrika, Janello. Rekeningnr: 1281.86.542 De mensen die ons willen helpen kunnen ook een envelope met een kleine bijdrage bij mijn ouders in de brievenbus doen. Mijn ouders zullen ervoor zorgen dat het geld op deze rekening komt te staan. Het adres is: Fam. Swinkels, Trijnesstraat 3. 5809 A.R te Leunen. Ik hoop dat jullie me willen helpen.. Alvast bedankt, Loes Swinkels

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2004 | | pagina 17