u >w. ZONDAG 28 MAART 2004 15 Lente-drumbandtreffen Zondag 28 maart wordt door drumband-harmonie "St. Catharina" een lente- drumbandtreffen georganiseerd in gemeenschapshuis "De Brink" in Leunen. Aan dit drumbandtreffen zal worden deelgenomen door 8 verschillende korpsen uit de regio (Melderslo, Horst, Oostrum, Venray, Ysselsteyn, Grubbenvorst, Overloon en Leunen-Veulen-Heide). Van twee korpsen, waaronder ons eigen korps, zal bovendien de jeugddrumband een eigen optreden verzorgen. In totaal zullen bijna 150 muzikanten het podium betreden. Het belooft een unieke dag te worden gezien de diversiteit die door de verschillende drumbands geboden zal worden. Diversiteit zowel in het nivo alsook in het geboden repertoire. Zoals gezegd zullen jeugdkorpsen optreden, maar ook korpsen uit de ere-divisie (het hoogst haalbare nivo voor een drumband). Verder zullen behalve marsmuziek ook complete concertwerken ten gehore wordeti gebracht. De meeste mensen kennen drumbands alleen van optochten en serenades. Vaak marcheren ze dan voor de fanfare of harmonie uit. Hier ligt ook de oorsprong van de drumbands. Om de blazers rust te gunnen tussen de verschillende muziekwerken werd de tijd door de slagwerkers opgevuld. Langzaam zijn hieruit in de loop der tijd drumbands ontstaan. Deze drumbands hebben gedurende de jaren echter een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Het marcheren op straat is nu nog slechts^een klein deel van de bezigheden van een slagwerkkorps. Drumbands verzorgen nu volwaardige concerten. Ze maken hierbij gebruik van allerhande slaginstrumenten waaronder ook verschillende melodische zoals xylofoons, buisklokken, pauken etc. Het luisterplezier voor het publiek is hierdoor enorm toegenomen. Wilt u ook kennismaken met deze moderne slagwerkmuziek? Kom dan zondag 28 maart een kijkje nemen op het drumbandtreffen in "De Brink". De aanvang is om 12.30 uur en de entree is gratis.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2004 | | pagina 16