RIJVERENIGING ONS GENOT afd.Pony's en Paarden J ONS GENOT Zowel pony- als paardenruiters van Rijvereniging Ons Genot Leunen succesvol. Op zaterdag 20 maart 2003 werd op het KNHS-centrum in Wanroy de finale om het Nederlands Kampioenschap Kür op Muziek voor paarden en pony's verreden. De ponyruiters van Ons Genot Leunen, uitkomende in de klasse Licht, hadden zich voor deze finale geplaatst door een le plaats op de eerste selectiewedstrijd in Helden en een 9e plaats op de tweede selectie Wedstrijd in Boxtel. In Wanroy kwamen in die klasse 16 beste viertallen van Nederland bij elkaar om te strijden in de Nederlandse titel. Het ponyviertal van Ons Genot, o.l.v. commandant Martijn Timmermans en bestaande uit Kim Verstappen met Quinta; Lenke Hanen met Sharon; Lian Vullings met Kyra; Jenny Achten met Black Shadow en Stefanie Bovee met Shadon, moest als eerste starten, hetgeen altijd lastig is. Na een keurig veireden kür en een spannende strij d moesten de amazones van Ons Genot uiteindelijk genoegen nemen met de vierde plaatsHet verschil met de nummer 1 en de nummer 4 bedroeg slechts 0,4 punt. De eerster plaats was voor: Ponyclub Wittenhorst uit Horst met 27,5 punt Tweede werd 't Halster uit O isterwijk met 27,4 punt Derde werd Lelyruiters uit Lelystad met 27,2 punt en Vierde werd Ons Genot uit Leunen met 27,1 punt. Ponyclub Nobel uit Oostrum moest met 25,6 punt genoegen nemen met een T plaats en St. Jan uit Merselo werd met 25,2 punt 8 ste. De paardenruiters van Ons Genot Leunen hadden zich voor de finale om het Nederlands Kampioenschap klasse Licht geplaatst door zowel in Helden als in Boxtel als tweede te eindigen. Ook in de klasse Licht bij de paarden kwamen 16 verenigingen uit het hele land om de titel strijden. Ook de paarden van Ons Genot, o.l.v. commandant Jan Claessens en bestaande uit: Gertie Peters met Pablo; Jan Hendrikx met Marco; Marie Louise Philipsen met Rex en Ellen Claessens met Sinea, moesten als eerste starten. Zij stonden gedurende de hele wedstrijd op de eerste plaats, maar toen kwam het als laatste startende viertal van Rijvereniging Laar uit Laar in de ring. Met een perfect gereden kür werden zij uiteindelijk Nederlands Kampioen en moesten de ruiters van Ons Genot genoegen nemen met het reserve kampioenschap, hetgeen toch een geweldige prestatie is!! De derde plaats was voor de Randmeerruiters uit Hierden. De muziek van beide viertallen werd op CD gezet door Geert Achten.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2004 | | pagina 10