bestuur de carnavalsvereniging met succes door een moeilijke periode heen. In 1983 nam hij, na 22 jaar, afscheid van de Raad van Elf. Als dank benoemde de vereniging hem tot erelid. In 1987 werd hij de jubileumprins tijdens het 3 x 11-jarig bestaan. Gerrit zat in de redactie van de eerste en tweede carnavalskrant, die werden uitgegeven ter gelegenheid van de jubileumjaren 3x11 (1987) en 4x11 (1998). Nu is hij al 11 jaar voorzitter van de APK. Vanaf de eerste jaarlijkse vlooienmarkt in 1978 is hij hierbij de kassier. Als lid van de harde kern van de actiegroep "Oliestokende Tuinders Nederland" zette hij zich met succes in voor een betaalbare aansluiting op het aardgasnet voor alle tuinders in ons land. Het gevolg hiervan was dat zijn bedrijf in 1979 werd aangesloten op het aardgasnet. Hierdoor kon de kern van Veulen ook worden aangesloten op het aardgasnet. Vele jaren was Gerrit bestuurslid van de tuinbouwvereniging Leunen en lid van de Raad van Toezicht van de Coöp. Venlose Veiling in Grubbenvorst. Toen z'n kinderen op de basisschool zaten, maakte Gerrit deel uit van het bestuur van oudervereniging. In 1981 bestond deze school 50 jaar en was Gerrit een van de initiatiefnemers rondom het organiseren van een fototentoonstelling. Tijdens het elke 5 jaar terugkerende evenement 'Veulens Historie Herleeft' is Gerrit medeorganisator van het "accordeontreffen". Op 23 november 1994 heeft Gerrit onder auspiciën van de dorpsraad een avond georganiseerd ter gelegenheid van 50 jaar bevrijding Veulen. Diverse sprekers uit Veulen vertelden over hun ervaringen tijdens de oorlog. De diepe indruk die deze avond maakte, vroeg om een vastlegging van het vertelde. Gerrit nam de uitdaging aan en heeft als redacteur en met medewerking van zijn zoon John, het boek "Toew 't Vaöle schröwde" samengesteld. Inmiddels is de hele oplage (450 exemplaren) van het in 2001 verschenen boek uitverkocht.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2004 | | pagina 19